Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

2018:o_hre [2018/05/19 14:31] (aktuální)
admin vytvořeno
Řádek 1: Řádek 1:
 +====== Co je TMOU ======
 +TMOU je noční, týmová, šifrovací hra. Výzva pro pětičlenné týmy, které se chtějí poprat s chladnou listopadovou nocí, dobrodružstvím a zašifrovanými zprávami, které po prolomení prozrazují další cestu.
 +TMOU není hon za pokladem ani táborová bojovka. Do cíle dojdou na druhý den pouze ti nejlepší, nejbystřejší a nejodolnější. Ti, kteří se nevzdají po hodinách beznaděje a trudomyslnosti. Ti, kterým to myslí. Ti, kteří mají štěstí.
 +
 +Letošní TMOU bude jubilejní dvacátá – a stejně jako pře deseti lety otevřená, bez kvalifikace. Základní pravidla se nemění, drobnosti oproti loňským ročníkům najdete v aktuálních pravidlech.
 +
 +===== Co je to TMOU - v několika bodech =====
 +
 +  * Soutěž a výzva. Cílem hry je projít na základě vyřešených zpráv ve správném pořadí všemi stanovišti až do cíle. Tým, který toto dokáže jako první, zvítězí. Každý tým, který projde trasu a dojde do cíle, je však bezesporu úspěšný. A každý tým, který se nevzdá a bojuje s překážkami hry až do vypršení času, si zaslouží obrovský respekt!
 +  * Šifrovací hra. Zprávy jsou zpravidla zašifrované.
 +  * Nejen šifrovací hra. K nalezení stanoviště mohou být potřeba vědomosti, šikovnost, pozornost, schopnost orientace, logické myšlení…
 +  * Noční hra. Hra začíná v pátek večer a končí v sobotu v poledne.
 +  * Psychicky náročná hra. Jedna nevyluštěná šifra znamená konec, zpravidla není možné získat žádnou nápovědu.
 +  * Fyzicky náročná hra. Při hře ujdete alespoň 20 km, často orientačně náročným terénem, někdy v opravdu extrémním počasí.
 +  * Lineární hra. Hra se skládá ze série stanovišť, po kterých tým postupuje společně.  Na každém stanovišti je zpráva udávající polohu dalšího stanoviště, výjimečně se ve hře může vyskytnout nelineární prvek.
 +  * Hra, při které získáte nezapomenutelné zážitky, noc, kdy si můžete sáhnout až na dno svých sil.
 +  * Hra, která rozvíjí spolupráci. Úkoly a šifry jsou postaveny tak, aby byly potřeba různé způsoby myšlení, různé dovednosti a schopnosti.
 +  * Hra s atmosférou večerního města, kterým se potuluje přes 1000 Tmářů, s atmosférou lesa s blikajícími čelovkami, s kouzlem svítání nad nejtěžšími šiframi...
Loading3