Obsah fóra TMOU!
Máš IQ > 150??? Tak to ti stačit nebude...

FAQFAQ   HledatHledat PřihlášeníPřihlášení 

Stanoviště #8 - Rodokmen
Jdi na stránku 1, 2  Další

Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra TMOU! -> Tmou 11. - 2009
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Athaj
Organizátor

PříspěvekZaslal: so. listopad 07, 2009 07:36    Předmět: Stanoviště #8 - Rodokmen Citovat

Diskuse k šifře...
@

PříspěvekZaslal: so. listopad 07, 2009 20:54    Předmět: Citovat

Tchán otce strýce svého děda. Parádička, bezvadný nápad, čisté provedení, radost luštit. Moc pěkné.
Tatarkový klub

PříspěvekZaslal: ne. listopad 08, 2009 12:06    Předmět: Citovat

Tady na nás bohužel padla usínací krize, jinak bysme to možná zvládli rychleji. Na rodekmen jsme přišli několikrát a až napotřetí jsme se nápadu správně chytli, když odloučený člen (luštící pro nemoc doma se zadáními posílanými mobilem Laughing) přišel s klíčovou myšlenkou, že dvoubarevné kolečko je "já".
Moc pěkná šifra.
TJ Balvan Praha

PříspěvekZaslal: ne. listopad 08, 2009 17:51    Předmět: Citovat

Tady začíná úsek "co šifra, to kóta". Neměl jsem orgy za to rád.

Šifra samotná je pěkná, jedna z těch, kde když objevíte princip, okamžitě je jasné, že je to správně.
Úsměv krále Miroslava

PříspěvekZaslal: ne. listopad 08, 2009 18:08    Předmět: Citovat

Přesun sem byl náročnější, takže se dva naši členové hotovili k odpočinku. Ovšem stihli jen vytáhnout spacák a šlo se pryč Smile Pěkná, elegantní šifra s hezkým řešením.

Šebík
Mehlo motorné

PříspěvekZaslal: ne. listopad 08, 2009 18:12    Předmět: Citovat

Jedna z nejpeknejsich sifer. Ze se jedna o rodokmen jsme vedeli hned co se sipkama taky, ale nejakou hodinku jsme se snazili z ruznych zdroju zjistit ktereho ze slavnych rodu se tyka.
abpopa

PříspěvekZaslal: ne. listopad 08, 2009 18:27    Předmět: Citovat

Pěkný nápad. Nevím, jestli bychom to neluštili ještě teď, kdybychom v týmu neměli Marťu, kterou hned napadl rodokmen. My informatici jsme v tom viděli černobílé stromy a určitě to mělo potenciál na celou řadu zajímavých nikam nevedoucích postupů.

Jinak byli jsme zcela konsternováni zjištěním, že "my" jsme vlastně žena. Smile

Honza
Kofila

PříspěvekZaslal: ne. listopad 08, 2009 20:49    Předmět: Citovat

Ufff.. 9h 50min... - historicky největší zákys, který překonal o hodinu a půl náš dosavadní rekord - osudovou gramodesku..

Jinak je to šifra hezká, logická, elegantní a jednoduchá, ale když nepřijde ten správný nápad, tak se s tím dá dělat neskutečně moc různých věcí.

Kolikrát jsme si jako mantru opakovali ono: "jsou známy případy, kdy i po několika hodinách...." - z instrukcí (byť s postupujícím časem čím-dál více ironickým tónem). Zajímalo by mě, jestli to někdo luštil déle (tedy se "šťastným" koncem).
Tmou je krutá.

Vašek
Mehlo motorné

PříspěvekZaslal: ne. listopad 08, 2009 21:07    Předmět: Citovat

Tak to si zaslouzi obrovske uznani - vydrzet 10hodin na jedne sifre (a jeste ji dat). Smekam a urcite nebudu sam!

Kofila napsal:
Ufff.. 9h 50min... - historicky největší zákys, který překonal o hodinu a půl náš dosavadní rekord - osudovou gramodesku..

Jinak je to šifra hezká, logická, elegantní a jednoduchá, ale když nepřijde ten správný nápad, tak se s tím dá dělat neskutečně moc různých věcí.

Kolikrát jsme si jako mantru opakovali ono: "jsou známy případy, kdy i po několika hodinách...." - z instrukcí (byť s postupujícím časem čím-dál více ironickým tónem). Zajímalo by mě, jestli to někdo luštil déle (tedy se "šťastným" koncem).
Tmou je krutá.

Vašek
Dopijem a pudem...

PříspěvekZaslal: ne. listopad 08, 2009 21:13    Předmět: Citovat

Kofila napsal:

Tmou je krutá.

Vašek

Smekám..
Včeličky

PříspěvekZaslal: ne. listopad 08, 2009 21:15    Předmět: Citovat

abpopa napsal:
...
Jinak byli jsme zcela konsternováni zjištěním, že "my" jsme vlastně žena. Smile

Jo, tohle mě docela potěšilo. Také proto, že jsem to zkoušela to jako první variantu ("Hele, jsem chlap nebo ženská?" "???"), i když jsem dost čekala, že zjistím, že jsem muž.
Šifra samotná se mi moc líbila, dobrý nápad a čisté provedení. Pro mě příjemné ranní probuzení Smile
Zpičikundy

PříspěvekZaslal: ne. listopad 08, 2009 21:25    Předmět: Citovat

Tohle kdyby se mi stalo, tak exnu celou plácačku tulamorky, co jsem měl s sebou. Very Happy Neskutečné ...

Kofila napsal:

Tmou je krutá.

Vašek
JÁDRO

PříspěvekZaslal: ne. listopad 08, 2009 22:40    Předmět: Citovat

Dvoubarevné kolečko byl jasný hermafrodit, o kterém se nakonec ukázalo, že "dělá mamku". Jinak já jsem spíš očekával opačné obarvení, protože ženský princip ve východní filozofii reprezentuje temnou stranu Síly.

Kofila: Stále tomu nemohu uvěřit a moc nás mrzí, že jsme vás neporazili těsněji, ale už se nemůžu dočkat na vyprávění Smile
Crucifixion?

PříspěvekZaslal: po. listopad 09, 2009 00:46    Předmět: Citovat

Moc hezká šifra. Že jde o rodokmen nás napadlo téměš hned (ono taky když to člověk v pondělí učil studenty (jen v jiném jazyce), tak to prostě bije do očí Very Happy ).

Zdena
Čumáci

PříspěvekZaslal: po. listopad 09, 2009 08:38    Předmět: Citovat

Také se hlásím k obdivu Kofily, neboť my jsme na této šifře skončili po 6 hodinách, a to jsme ve vrcholové knize byli 12. Možná o to nás to více demotivovalo. Našli jsme totiž v šifře jednu náhodu, o které jsme byli přesvědčeni, že náhodou není. Pokud se totiž do kolečka já vepsalo A a poté se po šipkách vždy psalo písmeno posunuté o číslo v kolečku, vyšly v celém hadu přesně 2 abecedy, poslední písmeno bylo Z a navíc ta písmena byla pěkná. Že je to rodokmen nás samozřejmě napadlo také, ale měli jsme zato, že z písmen vypsaných nějakým dalším krokem vycházejícím z dědičnosti doplníme do prázdných koleček písmenka další....napadlo nás mnoho nádherných způsobů, operovali jsme s ženou a mužem a vše nás stále a pořád utvrzovalo v tom, že postupujeme správně, ale chybí nám pouze poslední krok. Z těchto pekel jsme se už nedokázali vrátit. I po 6 letech šifrování člověk může zažít velmi zásadní zkušenost, tedy že podezřelé náhody mohou být OPRAVDU jen náhody...
H.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra TMOU! -> Tmou 11. - 2009 Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

Přejdi na: