Jak vám noční hry ovlivňují spánkový cyklus?

  1. 2 years ago

    Chlýftým

    6 Nov 2016

    Jsem se dneska ráno probudil po dospání TMOU a uvědomil jsem si, že vlastně nevím, jak se s nočníma šifrovačkama vyrovnávají ostatní. Tedy - jak vypadá vaše typické dospání noční šifrovačky? Kolik hodin, jak rozdělené? Způsobuje vám to pak nějaké spací potíže později? Já sám spím dost v pohodě, ale mám ve svém okolí pár lidí, kteří potřebují pravidelný spánkový rytmus, jinak s tím mají potíže - a zajímá mě, jak je to v šifrovací komunitě.

    Já šel dnes spát v sedm večer (ještě jsme měli rodinnou oslavu), probudil se po 10 hodinách (v pět ráno), skočil na záchod, napil se, trochu najedl a spal další tři a půl hodiny do půl deváté.

    Normálně po jiných nočních hrách to mám dost podobně, jen možná jdu spát trochu dřív - tedy spím tak 13 - 14 hodin, s nějakou přestávkou uprostřed. Typicky se mi tím srovná spací cyklus a další dny už to nemusím nijak dohánět.

    Co vy?

    Set

  2. A

    Albert Stallone

    6 Nov 2016

    Po nočních šifrovačkách se snažím vydržet do 17-18 hodin a pak jdu spát. Včera jsem šel spát v pět, probudil se v půl druhé v noci (hladem:), dal si sváču a v půl druhé už jsem zase spal - do půl osmé. Tím je noc dospána, možná ještě dnes večer půjdu spát o něco dřív než normálně. V týdnu se to už pak nijak neprojeví. Ivo

  3. Nejnekvazidiagonalizovávatelnější

    6 Nov 2016

    Já to snáším celkem v pohodě. Nutno podotknout, že chodím obvykle spát po půlnoci, nezřízdka přijdu pozdě z nějaké (např. Matrixovské) schůzky ale když mám volný víkend, tak jsem schopen spát 12 h v kuse bez probuzení.

    V závislosti na spánku před hrou, počasí při hře a zámrzech a usnutí při hře po některých hrách usnu hned (čím víc ze mě vysaje chlad při pospávání, tím dříve potřebuju spát i po hře). Třeba včera jsem ještě v 19 h nespal a to jsem nepospával ani při pětihodinovým zákysu. A dneska po 9 h jsem vstával.

    Hlad mě nikdy nevzbudí, neb jsem tak přežranej z hry těma čokoládama a bagetama a bonbonama...

    Další den mívám trochu rozbitější, ale to se stává i bez šifrovaček. Proto je nárazníková neděle fajn.

    NejnekvaziJirka

  4. L

    Letní Me2di

    6 Nov 2016

    Já už několik let po nočních šifrovačkách praktikuju cca tohle: Dojdu domů, osprchuju se a jdu spát (což u brněnských šifrovaček znamená většinou spánek od 15:00), večer se někdy probudím a povečeřím. Spím do dalšího dne do rána do 7 nebo 8. Celkem tedy +- 15 až 16h spánku. V neděli už jsem schopný rozumně fungovat. Pro okolí je to samozřejmě nepříjemné, že nepovyprávíte dojmy ze hry a že se musí snažit vás neprobudit hlučnými činnostmi, ale kdybych to nedospal, vím, že bych byl k ničemu i v neděli.

    Letos se to díky společnosti malé dcery zkomplikovalo a díky tomu jsem uvedený čas přerušoval spánek asi 4x, což má za důsledek, že se dneska pořád pohybuju mátožně a třeba za volant bych rozhodně nesedl.

    Ondra F.

  5. Přizdisráči

    6 Nov 2016

    Po hře většinou spím 12-16 hodin, nejčastěji v jednom kuse. Po fyzické únavě se mi spí báječně, protože dokážu opravdu vypnout a vyspat se hluboce a kvalitně. Druhý den normálně funguju. Třetí den mě začnou bolet nohy.

    Taky jsem si uvědomil, že když má na hře pršet / mrznout / jsou to Svíčky, tak už samotná představa kvalitního odpočinku po náročné hře je pro mě tak lákavá, že se na akci těším klidně jenom z toho důvodu. :)

    Dero

  6. S

    Squeak!

    6 Nov 2016

    Zkoušela jsem různé kombinace, ale v poslední době mi vyhovuje spíš spánek rozložit. Pokud se ze hry vrátím v časném odpoledni, tak se jen rychle umyju, něco sním a spím 5-6 hodin. Večer pak pár hodin něco dělám a jdu spát třeba v deset. Druhý den jsem sice ještě trochu rozhozená, ale vcelku funguju.

    Tentokrát mi na ten první, krátký spánek vcelku stačily ty dvě hodiny ve vlaku, takže jsem zůstala vzhůru až do večera, ale vydržela jsem jen do sedmi. Momentálně jsem vcelku ráda, že jsem nemusela do práce. :)

    idle

  7. Bazinga

    6 Nov 2016

    Stejně jako Ivoš. Po hře nějak vydržet do večera (třeba do 18) a potom delší spánek, tak 12-16 hodin. Druhý den jsem pak schopný normálně fungovat.

    Teď po Tmou jsem spal chvíli odpoledne, pak šel na potemnou a potom v noci nemohl usnout.

    Honza

  8. E

    Ešte sa dohodneme

    6 Nov 2016

    Já většinou po hře neusínám, dostanu se do stavu příjemné nedestruktivní únavy a v něm jsem schopná vydržet do sedmi, do osmi do večera (po jednom ročníku TMOU a jednom Napalmně jsem ještě dokonce odzpívala koncert se sborem, stylově Requiem). Když jsem totiž jednou, dvakrát usnula během odpoledne a vzbudila se za dvě hodiny, byla jsem totálně zmatená, měla jsem zimnici a stav velmi podobný kocovině, proto se tomu od té doby vyhýbám. Usnu brzy večer, spím třeba 12 nebo 13 hodin a tím se ten deficit srovná. Další den jdu taky možná ještě spát o trochu dřív, ale nic dramatického.

    Kristýna

  9. Divize intenzit spektrálních čar

    6 Nov 2016

    Po míň náročný šifrovačce zůstávám vzhůru do pozdního odpoledne/večera, pak jdu spát a ráno se vzbudím o trochu dřív než normálně.
    Po náročnější šifrovačce (třeba teď) zvládnu akorát sprchu a pak padnu do postele, večer se na pár hodin vzbudím, najím se, jdu zase spát, a ráno se vzbudím nějak normálně a už mám zase normální cyklus.

  10. Černý racek

    6 Nov 2016

    Nedávno jsem se dozvěděl, že onen dvojí spánek s pauzou na jídlo či jiné krátké činnosti, který po šifrovačce leckdo provozujeme, je vlastně úplně přirozený a lidé tak spali patrně celá staletí, než je to moderní civilizace odnaučila: http://www.bbc.com/news/magazine-16964783

    Ondra

  11. Chlýftým

    6 Nov 2016

    Po noční hře většinou zapadnu do postele, večer se najím a pokračuju, jako kdyby byl normální den. Takže jdu spát okolo půlnoci a spím do rána. Nohy mě pak bolí ještě tři dny.

    Aleš

  12. coredump

    6 Nov 2016

    já spím rád a spím dlouho, ale regenerovat po šifrovačkách zvládám docela dobře. Po brněnských to znamená, že přijdu domů okolo třetí, po nezbytných úkonech se na dvě tři hodiny vyspím, večer pár hodin normálně funguju, jdu spát dřív než obvykle (třeba v jedenáct) a spím třeba do desíti dalšího dne. V neděli už mám režim jako normálně.

    Na jedné straně okamžitou pošifrovačkovou ten den večer bych nedal, na druhé straně s jistou opatrností jsem několikrát zvládl po noční šifrovačce ještě řídit zpět do Brna.

    -Yenya

  13. T

    TichaVoda

    6 Nov 2016

    Hraju jenom TMOU, zato už od r. 2003. Zpočátku jsem spával i během hry, nejprve 3 hodinky později jednu. Teď už několik let nespím přes noc vůbec a nijak mi to nechybí (akorát letos jsem ke konci málem usnul i ve stoje, ale to je výjimečné). Říkám tomu, že tělo si zvyklo přepnout se jednou ročně do režimu TMOU :-)

    Po hře si lehce zdřímnu ve vlaku, někdy 2 hodinky, letos jednu, podle toho, jakým spojem jedu. Domů se dostanu kolem 18 hod a zkouknu něco oddychového v televizi do 21 až 22 hod. Pak spím do rána, cca do půl deváté a po krátkém probuzení pokračuju ve spánku do 12 až 13 hod. Jak už tady kdosi psal, taky pro mě se jedná o mimořádně kvalitní spánek a zbytek neděle strávím ve velmi příjemném rozpoložení. Pak už funguju naprosto normálně.

    Když si to tak uvědomím, TMOU mi vždy perfektně pomůže skoncovat s letním časem :-)

    Petr

  14. P

    Prajáma

    11 Nov 2016
    Edited 2 years ago by Prajáma

    Přidám ještě jinou strategii: spím před hrou dopoledne. Když to nejde, aspoň se snažím ležet a nic nedělat. Před Tmou to vyžaduje dovolenou, ale vyplácí se mi to: v noci se mi pak nechce spát, líp zvládám zimu a tak. Po hře se pak klidně můžu starat o děti a jít spát v deset, když je to potřeba (ale to už jsem fakt hodně unavená). V případě pražských her ještě obvykle prospím cestu do Brna v busu nebo vlaku. Další den o ničem nevím.
    Martina

  15. Nejnekvazidiagonalizovávatelnější

    12 Nov 2016

    Sama sebe občas podezřívám, že mě šifrovačky baví ze dvou důvodů: množství beztrestně zkonzumované čokolády a pošifrovačkové kóma, ze kterého mě jen tak něco neprobere.
    NejnekvaziZ