Rychlý mouchy

Member

Last active 3 months ago

 1. 4 months ago
  Mon Nov 12 21:23:13 2018

  Nelineárno rozhodně ano, ale citlivě. Naopak - úplné lineárno prosím za mě ne. Zdá se mi, že lehce nelineární prostor mezi Bednou a Matrixem je místo, kam by Tmou zapadla.

  Nápovědy prosím ano. Vím, že jsem v tomhle názoru v menšině, ostatně stejně jako ostatní chápu "žádné nápovědy" za atribut Tmou - jen podle mě je to atribut škodící. Tak si udělejte čárku do protitábora :).

  Peťan

 2. Mon Nov 12 14:08:08 2018
  Rychlý mouchy posted in 08 Pipi.

  Skoro bych zapomněl! Když už vám nad ránem z té copaté mrchy tak trochu jebe...

  -image-

 3. Sun Nov 11 10:46:11 2018
  Rychlý mouchy posted in 08 Pipi.

  Oddechová, průchozí šifra, kterou jsme v různých variantách viděli *všude* a kterou musí dát každý seriózní závodník za deset minut...

  Až na nás.
  -image-

  Přišli jsme na ni jako 15. tým v pořadí, skončili jsme 106., aktivně jsme ji luštili snad 7 hodin.

  Tímto tedy gratuluji autorovi šifry, že jsme mu sedli na špek! Přijde mi totiž zajímavé zpětně koukat na to, proč jsme to nedali. Počet očí, nosů, uší, čel a krků na člověku totiž nevypadá nahodile - nejsou to počty, které by si autor mohl dle libosti změnit, kdyby chtěl. A proto sekvence osmi čísel, z nichž čtyři jsou "1" a dvě jsou "2", nevypadá jako text. A to je ono - copy jsme samozřejmě měli hned, správné počty taky. Naše šifrátorská intuice ale nerozpoznala v sekvenci čísel písmena, a tak jsme tajenku ze slov nedokázali přečíst.

  Hrozně by mě zajímalo, jestli to byl autorský záměr při návrhu šifry. Očividně totiž šifru vymyslel někdo s tím, že věděl, kam bude ukazovat, a využil tak vysokého počtu písmen "a" a "b". A my to slupli i s navijákem :).

 4. last year
  Sat Nov 11 18:06:08 2017
  Rychlý mouchy posted in 9. Dárek.

  Sifra se mi zpětně docela líbí, i když jsme jí nedali. Vánoční kalendář s 24 políčky a dvě písmenka na obrázek byly krásné.

  Text šifry se mi na ní ale moc nelíbil, zajímavých pozorování se na něm dalo najít mnoho, zejména diakritika byla velmi podezdřelá a neustále jsme se k ní vraceli. Obtížnost šifry dle mého zásadně zvedlo to, jaký ten text byl, což mi připadá nešťastné. Šifru jsem negeneroval, ale přijde mi, že text mohl být daleko sušší.

  Honza

 5. Sat Nov 11 17:55:43 2017
  Rychlý mouchy posted in Poděkování.

  Ahoj,

  taky se přidávám s díky za hru.

  Sice stále cítím frustraci ze 4 a taky z některých věcí z 9, ale celkově dojem mám skvělý a jsem moc rád, že jsem na hře mohl být.

  Moc se mi libila ta mírná nelineárnost letošní tmou, to že zpočátku herní systém nebyl jasný, hlasování , čert a mikuláš a vůbec. Mrzí mě, že jsme se nepodívali za devítku..

  Těším se zas na příší rok.

  Honza z Rázných Much

 6. Mon Nov 6 17:29:01 2017
  Rychlý mouchy posted in Pražská potemná.

  Honza z much se taky tesi

 7. Sun Nov 5 10:52:34 2017
  Rychlý mouchy posted in Mouchy ve fóru.

  Mouchy ve fóru!

 8. Sun Nov 5 10:45:46 2017
  Rychlý mouchy posted in 4. Barvy.

  Za nás úplně stejně jako nad námi, největší shodu vidím s Chlýftýmem, měli jsme i prakticky stejné pořadí pokusů o luštění.

  Za nás jeden nápad, který tu ještě nepadl: Popis cesty na mapě. Modrá jsou potoky, indigo+červená+zelená+žlutá turistické značky, fialová cyklotrasy, bílá cesty/silnice. Tenké proužky jsou křižování cest, tlusté chůze po cestách. Oranžová chybí, protože na mapě taky neexistuje, žejo :). Naštěstí erární terénní mapa postrádala cyklotrasy, takže to nefungovalo.

  V záchvatu zoufalství jsem v jeden moment prohlásil, že jestli jako shoda mezi tloušťkou proužků na TMOUbulkách a šifrou, navíc v 24 mm, je náhoda, tak potrestám orgy a unfriendnu si je na Facebooku. Připadalo mi to jako safe bet, ale tedy ... budižte řádně potrestáni!!!

  -----

  Óda na čtyřku

  Čtyřka, ta nás pěkně mrdá
  vyluštit se vážně nedá

  Je to hrozná píčovina
  a není to naše vina

  Totálka už je v prdeli
  budem tu ještě v neděli

  Jinak je tu krásně
  skládáme si básně

  -----

  Orgové, jakožto organizátor jiné šifrovačky (která měla loni také svoje problémy, žejo) a obecně šílených akcí vůbec je mi vás teď hodně líto. Šifra to byla hezká (stejně jako jiné, kde se našly chybky), technické řešení selhalo. Tady na Barvách bylo i vidět, že je papír neobyčejný, že jste si dali fakt záležet, aby byl tisk ok. Stane se, smůla, podmínky byly stejné pro všechny. Berte to jako nevyhnutelnou součást celé akce, my si to vlastně svým masochistickým způsobem užili. Proč bychom se sakra jinak hlásili na 20hodinový, noční, psychicky náročný závod v listopadu. Díky!

  Peťan

 9. 2 years ago
  Mon Nov 7 14:48:21 2016
  Rychlý mouchy posted in 10. Avantgarda.

  Stejná pozorování, stejné myšlenky, stejný postup. Jenom nám to trvalo 8.5 hodiny, než z toho vylezlo něco rozumného.

 10. 3 years ago
  Sun Nov 8 23:29:44 2015
  Rychlý mouchy posted in 10 - Kartičky se slovy.

  Souhlasím s komentářem výše. Na šachovnici jsme přišli hned, šachy jsme ale zavrhli (naše chyba - pět hodin nám nedošlo, že ta velká písmena jsou označení figur) a zkoušeli dámu a následně další neherní postupy.

  Mohla tu být vybrána lepší slova. Přítomnost dvou přídavných jmen různých druhů, zkratky, citoslovce a sloves ve všech časech a infinitivu mezi samými podstatnými jmény nám pěkně zamotala hlavu. Těžko říct, zda taková slova daných vlastností vůbec existují, ale určitě by se dalo buď zajistit větší vyváženost druhů, nebo to udělat čistě z podstatných jmen. Kupříkladu nevidím důvod, proč použít bmw a ne boj, proč volat a ne volant atd.

  Zavádějící byl i fakt, že se v šifře objevují všechna písmena abecedy kromě letos důležitého Q (bmw a dioxin jsou skutečně návodné) a že černých a bílých teček je celkem 17 (=Q).

  -Věšák-