Černý racek

Member

Last active 3 months ago

 1. 4 months ago
  Tue Nov 13 14:00:10 2018
  Černý racek posted in Open hra - hádejme (se) č. 2.

  Ještě jeden přínos kvalifikace mě napadl (s bodem 1 se překrývá, ale jen částečně): Někteří spoluhráči, kteří už na moc her nechodí, berou kvalifikaci jako potrénování rezavějících šifrovacích schopností před vlastní Tmou. Je krátká (časově poloviční oproti nejkratším denním hrám) a intenzivní, obojí se hodí.
  O.

 2. Tue Nov 13 11:01:59 2018

  Corn flakes: Tam bych hledal důvody v tom, že Bedna má dlouhodobou pověst těžké "matfyzácké" hry, zatímco Matrix se v dřívějších ročnících na webu otevřeně hlásil k lehčím šifrám (než jsme to myslím před Hvězdnou bránou smazali, olol).
  O.

 3. Tue Nov 13 06:05:22 2018
  Černý racek posted in Statistiky.

  Odeslání hesla na Myši se v pořadí zohledňovat nebude? :)

 4. Mon Nov 12 21:12:41 2018
  Černý racek posted in 01 Kvalifikace.

  Udělat start pro 400+ týmů je nadlidský úkol, díky za vaši kuráž! Přesto (nebo proto?) bych chtěl zmínit pár bodů, kde to z hráčského pohledu trochu drhlo:
  Na festivalu Life! (stejný počet písmen a vykřičníků jako !Tmou, náhoda?) jsem si převážně připadal, že jsme nějak navíc. Už při vstupu do haly jsme museli podlézat vytyčovací pásku pro nějaký dětský závod. Sotva jsme se v hale rozluštili, přišlo hlášení, že už se chystá další program a že máme jít pryč.
  Morčeovková aktivita okolo pavilónu se s nějakým dalším běžeckým závodem přímo kryla - bylo to nepříjemé nám i běžcům.
  Po vypršení limitu na pobyt v areálu výstaviště (nejede mi statek, takže se nemůžu mrknout, kolik týmů do 18.45 stihlo celou kvalifikaci - možná tak 30?) se všichni shromáždili před vchod, kde bylo rázem přeplněno. Trochu nešťastné bylo umístění všech výdejců a morčat kolem jednoho sloupu. Výdejní béčka tam byla v obležení jak poslední obránci Alama, bylo dost těžké najít to svoje, při hledání jsem navíc vstoupil před objektiv několika lidem, co si nahrávali morčata, za což jsem oprávněně dostal vynadáno, ale jiná cesta nebyla. Celé to působilo nervózně. Snad to byl jen nějaký blbý peak a situace se pak uklidnila.
  Stěžuju si, ale nenapadá mě, jak takové množství týmů řešit jinak. Možná startovat rozprostřeně v celé čtvrti, jako na kdysi na Bedně 2010? Ale tam by zase nešla zapracovat startovní hymna...
  O.

 5. Mon Nov 12 07:32:51 2018
  Černý racek posted in 10 Punčocha.

  Když jsme na stanoviště přišli, byli dřevorubci zrovna v akci a první, co jsme viděli, byl tým Kvík, který jim téměř zpod motorových pil odnášel jakési uřezané nohy. Halucinace, říkal jsem si.

 6. Sun Nov 11 12:53:12 2018
  Černý racek posted in 04 Bludiště.

  beranidlo. Například karta s KLUSem má ve viditelném rohu T. Písmeno T se podle pomůcky kóduje jako modrá, červená, žlutá, zelená. Přiřadím tedy pro čtyřpísmenného KLUSe K-modrá, L-červená, U - žlutá, S - zelená. Udělám-li z KLUSe LUSK, přeuspořádají se mi barvy na červená, žlutá, zelená, modrá, což mi určí to schované písmeno do tajenky - A.

 7. Sat Nov 10 20:33:47 2018
  Černý racek posted in Chyby.

  Chtěl jsem pro začátek v autentozované sekci vyplnit, co se líbilo a nelíbilo, ale po odeslání změn se formulář pouze vyprázdní a odpovědi se v Prvních dojmech neobjeví.
  O.

 8. Sat Nov 10 20:26:26 2018
  Černý racek posted in 03 Papírky.

  Tahle vtipně podaná šifra nás bohužel chytila do pasti. To, jak se u všech samečků vyskytovaly ty založené cancoury, nás dovedlo k interpretaci, že cancoury jsou penisy a zasouvali jsme je do samiček místo celých samců. Vše se nám propojilo a vznikl útvar připomínající vánoční řetěz (provázaný štos o průměru čtyř minitrojúhelníků). Ten řetěz měl myslím i pěknou vlastnost, že právě jedna jeho hrana byla rozkrojená (tvořili ji panici a panny). Vypadalo to dobře, pravidelně, dost možná je to nějak ekvivalentní tomu autorskému rastru. Akorát to nešlo rozumně přečíst po čtveřicích, vznikaly nám tam různé neúplné (nenásobek čtyř) cesty, ke každému pokusu jsme si museli vymýšlet pochybná ad hoc pravidla a stejně se to někde porušovalo. Myslím, že v některé verzi čtení jsme i dospěli ke krajům B a N, ale vnitřek se k tomu smysluplně rozsekat nedal. Zároveň byly ale tvar a idea za jeho tvorbou příliš krásné na to, abychom připustili, že jsme zcela na slepé cestě. Dokonce jsme si ani dlouho nešli pro nápovědu, protože byla uvozena "pokud vám to do sebe nezapadá", což jsme mysleli, že zapadá, problém máme až se čtením. Nakonec nás tedy nápověda vysvobodila, ale ztratili jsme tam spoustu času a nadějí. Už dlouho jsem nešel tak přesvědčeně úplně špatným směrem.

  Ondra

 9. last year
  Wed Nov 8 12:47:21 2017
  Černý racek posted in 7. Skládačka.

  Roli to hrálo, ale až o pár stanovišť dále.

 10. Tue Nov 7 11:01:32 2017
  Černý racek posted in Nová hymna TMOU?.

  Hurá, můj tajný playlist písní, co obsahují názvy šifrovaček a určitě se jednou využijí v nějaké šifře, má novou položku!
  O.

View more