silhouette

03: MNOZINY

TMOU 23

Zpět na seznam vláken


Org
Organizátoři (Jan Horáček) #1 5. 11. 2022 11:06

Diskuze o šifře 3 MNOZINY.


ONB
Ovce na balkóně (Ema) #2 7. 11. 2022 11:40

Nenašla jsem diskuzi k POMUCCE samotné, tak napíšu tady – obrazec z POMUCKY není kytka ani kytička, po této Tmou se, alespoň pro náš tým, jmenuje jednozačně „magické oko fuj“.


PZ
Prvotní Zlo (Garf) #3 8. 11. 2022 15:42

Tak na téhle šifře nás postihla demence, způsobená ale trochu tím, že orgovi se měla šifra Pomůcka ukázat ve stavu „bez písmen a čísel“ (vlastně vůbec netuším proč). Navíc jsme na princip konstrukce Pomůcky přišli velmi rychle (už cestou vlakem), takže jsme rýsovali automaticky. No a samozřejmě na této šifře už si nikdo z nás nevzpomněl, že v postupu byla konstrukce popsaná římskými čísly… Až když došlo k vyloučení všech nemožných variant (od segmentů displeje po trpaslíky) a prozření, tak jsme po 4,5 h zjistili, že na vyvěšeném řešení (od 2:00?) kružnice označené jsou (neviděl jsem na vlastní oči, takže neověřeno). To už by nás samozřejmě trklo okamžitě. Poučení pro příště (krom jiných, dalších…): když sedím někde, kde má být od X:Y vyvěšeno řešení, jdu se na něj podívat, i když mi org schválil to moje…


P
Přizdisráči (PrizdiVita) #4 9. 11. 2022 01:19

Pokusil jsem se reseni naprogramovat v openscadu – na telefonu v terenu jsem udelal 3 pismenka, nez to Tom dolustil, ale mit po ruce pocitac, tak to je rychlejsi. :-)

https://gist.git­hub.com/nothrow/7962e77­7bb085c5213ef2ac04a­ee86e9


Org
Organizátoři (Petr Valášek) #5 9. 11. 2022 11:36

Pomůcka ukázat ve stavu „bez písmen a čísel“ (vlastně vůbec netuším proč).

Abyste neměli pocit, že jsme vám schválili nějaké vaše arbitrární opísmenkování/o­číslování a vy jste na tom zde zbytečně trvali na šifře Trojboj dále ve hře, kde se Pomůcka opravdu opísmenkovávala.