silhouette

14: TICHO

TMOU 23

Zpět na seznam vláken


Org
Organizátoři (Jan Horáček) #1 5. 11. 2022 11:11

Diskuze i šifře 13 TICHO.


ÚT
Ústřední topení (Index) #2 6. 11. 2022 11:05

Myslím si, že správně interpretovat mezitajenku jako „(minusdvoj)kovka“ bylo pro nás hodně daleko. Vybavuju si, že jsem jednou koukal asi vteřinu na pomůckách na záhlaví číselných soustav „2–3–8–16“, to je tak vše. Jinak jsme spíš řešili pojmenování pentomim, „minus dvojkovka“ nebo dokonce „minus, dvojkovka“. Odčítali různé věci (motto, TMOU) nebo prostě jen dělali různé náhodné věci. Ani mi to nepřijde jako nějak zhulený princip, jen jsme neměli na to se k tomu proanalyzovat, protože jsme nikdy nešli tím směre. Takže zbývá jen náhodné osvícení. Možná bychom zvádli pochopit „základminusdva“. Má to dokonce stejně písmen :)


AS
Albert Stallone (Ivo C.) #3 7. 11. 2022 20:19

Neluštili jsme, ale připadá mi to už zbytečně zhulené… Resp. po sérii 11. – 13. bych tady čekal nějakou vtipnou slovní/metafo­rickou/obrázko­vou šifru. Nikoliv další „matematiku“… Fakt podle mě v závěru lehce chyběl výdech a něco vtipně (verbálně) nápadovkového, byť klidně těžkého.


ÚT
Ústřední topení (Index) #4 8. 11. 2022 07:59

Jak říkal jeden org Tmou na Svíčkách: už bych chtěl vidět i nějakou celou smysluplnou českou větu :) nebo obrázek.


Org
Organizátoři (Petr Valášek) #5 9. 11. 2022 09:25

[4] ouch!