silhouette

START

TMOU -1

Zpět na seznam vláken


Org
Organizátoři (Mila Votradovec) #1 7. 11. 2020 00:34

Diskuse o startovních šifrách.


BP
bídní pyrimidíni (boss) #2 7. 11. 2020 15:00

ahoj, chtěl bych se zeptat, podle jakého klíče se u šifry I mají přiřazovat permutacím číselné hodnoty?

díky moc


Org
Organizátoři (Petr Valášek) #3 7. 11. 2020 15:12

ahoj, chtěl bych se zeptat, podle jakého klíče se u šifry I mají přiřazovat permutacím číselné hodnoty?

díky moc

TMOU je základní permutace: A=TMOU(1234) a dál už (pseudo)lexiko­graficky: B=TMUO(1243), C=TOMU(1324), D=TOUM(1342)…Z=U­OMT(4321)


J
JÁDRO (Robert-Antonio) #4 7. 11. 2020 20:37

Šifra H podstatně dis­kriminovala hráče, kteří se oženili 2 týdny před nástupem Tinderu na trh :-)


Z
Zvířátka (Medvěd) #5 7. 11. 2020 20:51

Kdo byla prosím ta osobnost v řádku 2 šifry H?


Org
Organizátoři (Mila Votradovec) #6 7. 11. 2020 20:54

[5] Jaromír Jágr


Z
Zvířátka (Medvěd) #7 7. 11. 2020 21:08

[6] Aha, díky. Nějak jsem nečekal, že by to byl někdo jiný než panovník/prezi­dent/atd. Ta druhá je Lenertová? Jestli ano, tak je to asi její nejhorší fotka.

Proč chyběla u Trumpa druhá manželka Marple?


D
Double6 #8 7. 11. 2020 23:47

ja teda do hry jen nakoukl, nostalgicky zavzpominat a zjistit, jak se to povedlo dat dohromady online. ale ze jsem si namatkou vybral start – D – a ono se to neresilo pres ty vlaky, ktere byly uplne jasne napoveda (prvni dve cisla jsou spoje, ktere se hodi i poctem zastavek), to je teda zrada! :)) ale jinak z toho co jsem videl to bylo pekne, tak treba priste.


KT
Katastrof technik (Vašek) #9 8. 11. 2020 07:37

Ještě že to nebyla kvalifikace, to bychom se asi nekvalifikovali :) Jen tak pro zajímavost, jak měly být v kvalifikaci uspořádány do levelů?


Org
Organizátoři (Petr Valášek) #10 8. 11. 2020 11:22

Ještě že to nebyla kvalifikace, to bychom se asi nekvalifikovali :) Jen tak pro zajímavost, jak měly být v kvalifikaci uspořádány do levelů?

V tom pořadí, jak tam jsou :-) Jenom čtvrtý (rozhodující) level by byly Korálky, které skončily jako bonus. Graf slovního fotbalu by byl pětka.


Org
Organizátoři (Mila Votradovec) #11 9. 11. 2020 12:17

[6]

Proč chyběla u Trumpa druhá manželka Marple?

Nebylo záměrem mít nutně googlící šifru, většina partnerek měla být poznat při „běžné“ znalosti (6 historických postav na jednom místě by snad na Jindřicha stačit mohlo). Nevím, nakolik je Marla Maples známou postavou, já o ní až doteď neslyšel. Šifra nemusí být nutně úplná – ono dohledat všechny partnerky Jágra nebo Havla by taky mohlo zabrat mnohem více času, než byl na přípravu hry ;-)


Z
Zvířátka (Medvěd) #12 9. 11. 2020 13:36

[11] Tam bylo právě ošklivé, že na předposledním řádku byly všechny partnerky Havla i Trumpa a oba mají stejně dlouhé křestní jméno – argument, že na posledním řádku byly jenom Havlovy a tím pádem se logicky dalo dovodit, že předposlední řádek je Donald, sice chápu, ale ošklivost neřeší;-) Druhá ošklivá věc je, že Jágr je typově jiná osobnost než všichni ostatní. Co se týče Googlení mi přijde úplně stejné hledání 6 žen Jindřicha jako mrknout se na všechny manželky Donalda. Ale jsou to drobnosti, které neměly velký vliv na luštění.