silhouette

11: BRUKEV

TMOU 22

Zpět na seznam vláken


Org
Organizátoři (Mila Votradovec) #1 9. 4. 2022 08:18

Diskuse o šifře Brukev.


CF
Corn Flakes (Jiřík) #2 10. 4. 2022 07:46

Jaký význam měly v zadání pasáže kurzívou?


P
Přizdisráči (Dero) #3 10. 4. 2022 09:00

Špičkový koncept šifry, klobouček!

Zrekonstruovat si z reportáže neúspěšného týmu původní zadání, které je potom potřeba správně vyluštit, to je fakt super námět. Dva papíry textu sice nikdy moc nepotěší, ale ono je to tady vlastně potřeba. Bez výhrad, moc hezká.


J
JÁDRO (Robert-Antonio) #4 10. 4. 2022 10:36

V cíli jsem na to úplně zapomněl, ale chtěl bych vám vyseknout poklonu za tuhle šifru. Využít neúspěšné slepé uličky k rekonstrukci původního zadání je naprosto skvělý koncept. Za mě nejlepší šifra tohoto ročníku a řadím jí do síně slávy Tmou vedle Metaorgů a Maštěných ředkviček z Tmou 21.


ÚT
Ústřední topení (Index) #5 10. 4. 2022 11:03

Mi (pravidelně) přijde vtipné, že co je pro některé vrchol hry, je pro mne rychlovka na nabrání sil před další pořádnou šifrou :D


Z
Zvířátka (Medvěd) #6 10. 4. 2022 11:13

Mi (pravidelně) přijde vtipné, že co je pro některé vrchol hry, je pro mne rychlovka na nabrání sil před další pořádnou šifrou :D

To se přece nevylučuje, kromě toho jste na ni nebyli rychlejší než týmy, kterým se líbila …;-) Za mě taky perfektní a zábavná šifra, korunovaná falešným stanovištěm u Karla Morávka;-)


J
JÁDRO (Robert-Antonio) #7 10. 4. 2022 11:26

Ono to fskutečnosti byla rychlovka, ale hrozně pěkná rychlovka.


Ü
Übertým (mišof) #8 10. 4. 2022 12:54

Tu som po prvom prečítaní zadania čakal, že pri tom, ako riedka je tá „maľovaná krížovka“ a ako málo extra infa máme, tak zrejme bude ešte treba v nejakom kroku poskúšať pár možností. A následne som bol veľmi milo prekvapený, že toho extra infa bolo už akurát dosť na to, aby išla celá logicky vyriešiť. A ešte to bolo celé tak akurát ťažké, aby mal človek aj pocit, že rieši logickú úlohu :)


Org
Organizátoři (Petr Valášek) #9 10. 4. 2022 17:37

Jaký význam měly v zadání pasáže kurzívou?

(Autor si odkašle, po významné pauze spustí školometským tónem) Kurzíva je tady použita jako typografický prostředek užívaný zejména při (kontroluje poznámky) psaní scénářu pro popis chování osob uprostřed bloku přímé řeči. V šifře, která byla celá jen prostým dialogem a metašifrou, neměla typografie žádný význam.


Org
Organizátoři (Petr Valášek) #10 10. 4. 2022 17:38

…scénářů(stydí se)


AS
Albert Stallone (Ivo C.) #11 10. 4. 2022 17:46

Geniální šifra. Střední až lehčí, ale zkrátka geniální!


ÚT
Ústřední topení (Index) #12 11. 4. 2022 09:14

[9] Myslím, že kontextu otázky ještě patří popis řešení předstartovní šifřičky: „Tmou, tmou… Takže řešením je heslo. Takže motto. Aha řešením je heslo. Ok, kůl, kůl, kůl. PROČ? Chtějí nás upozornit na motto a/nebo kurzívu“. No a tady byla v šifře kurzíva. My to naštěstí ignorovali.


Org
Organizátoři (Petr Valášek) #13 11. 4. 2022 10:12

[12] Pěkná úvaha! Bohužel neautorská. Názory na prospěšnost předstartovních šifer se v komunitě dost různí, takže bych jejím luštěním nerad zvýhodňoval týmy. Ale to jste samozřejmě nemohli vědět a paranoii není nikdy dost.