silhouette

17: CÍL

TMOU 22

Zpět na seznam vláken


Org
Organizátoři (Mila Votradovec) #1 9. 4. 2022 08:21

Diskuse o šifře Cíl.


Ü
Übertým (mišof) #2 9. 4. 2022 15:03

Mám takto tesne po hre tak nejak pocit, že tento ročník mal priveľa rôznych abecied. Počas hry vzniklo hneď niekoľko sád slov odkazujúcich na písmená abecedy – a na hre, ktorá sa občas na staršie veci spätne odkazuje, viď aj tento rok šachové figúrky, to proste treba potom niesť v hlave všetko so sebou. Navyše samotné dieliky puzzle majú nielen v sebe vnútri písmená, ale ešte následne v šifre s myšou a syrom aspoň približne dostali priradenú ešte ďalšiu abecedu. Na konci hry sa teraz ešte zvládnuť od tohto celého odpútať a pri hľadaní cieľového hesla NEpoužiť nič, čo už o puzzle dielikoch vieme, celkom bolelo a príliš netešilo. Ešteže aspoň to cieľové heslo išlo dobre odhadnúť.


J
JÁDRO (Robert-Antonio) #3 10. 4. 2022 11:39

Ani po přečtení vzorovného řešení mi není jasné, proč jsme museli ty samolepky lepit na puclíky. Kdyby to byly jednoduché čtverečky, řešit by to šlo úplně stejně a odpadly by nám pochyby, jak to vzorové řešení může být správné, když vůbec nevyužívá skládání puclíků dohromady.


ÚT
Ústřední topení (Index) #4 10. 4. 2022 11:45

Já k tomu přidávám otázku, proč je vlastně každé písmeno na jiném puzzlíku?


Org
Organizátoři (Václav Peca) #5 10. 4. 2022 14:02

[3] Použití puclíků (a ne čtverečků) bylo motivováno zkrátka tím, že jste je měli a bylo to téma hry. Když Darwin s puclíky přišel, tak jsme brainstormovali, jakými out-of-the-box způsoby se dají puclíky ještě použít. A byly tam i divočejší nápady :)

[4] V logice šifry se pro konstrukci písmene hodil pokaždé jiný dílek (např. pěkné Z jde z dílku 1000, pěkné O zas z dílku 1100).


ÚT
Ústřední topení (Index) #6 11. 4. 2022 09:01

[5] To si myslím platí, pro penisy. Vagíny a zdi se dle mého chovají úplně stejně, jen u vagín se čísla musí psát na nějakou stranu, kdežto u zdí doprostřed.


Org
Organizátoři (Václav Peca) #7 12. 4. 2022 00:36

[6] To je pravda. Pokud se ptáš, proč byly někde vagíny a někde zdi, tak to bylo zvoleno náhodně. (Kdyby to šlo jen z penisů a zdí, tak to udělám, ale bohužel nešlo. Pouze penisy a vagíny by zas mohly vést na jiné zcestné myšlenky.)