silhouette

10: HARPUNA

TMOU 23

Zpět na seznam vláken


Org
Organizátoři (Jan Horáček) #1 5. 11. 2022 11:09

Diskuze o šifře 10 HARPUNA.


R
ROFLCOPTER! (Tonda) #2 7. 11. 2022 17:10

Tohle mohla být krásně hravá nápadovka s aha efektem, kterou bohužel zabilo řešení předchozí šifry. V kombinaci s cyklostezkovými přesuny to beru jako slabší moment na jinak super hře.


AS
Albert Stallone (Ivo C.) #3 7. 11. 2022 19:54

Hmm. Na jednu stranu v danou chvíli radost, že odpadá jedna šifra a zvyšuje se šance na dokončení hry, na druhou stranu, průchodovka na 5s je v téhle fázi hry už opravdu málo. Typ šifry vhodný někam daleko dřív, sem už dojdou týmy, pro které to je nešifra..


ČR
Černý racek (Ondra) #4 16. 11. 2022 10:16

Při hře mě ta průchodovka taky zarazila. Ale na Puzzled Pint jsme se o ní bavili s Alešem a došli jsme k tomu, že to mohlo vzniknout i takhle:

  • Org vidí zajímavý tvar lesa a přijde s pěknou aha efektovou šifrou.
  • Pak ale přijde testování a testeři na to koukaj jak z jara, dělají s tím strašný věci. Přitom hra tady potřebuje něco lehkého. Bude potřeba týmy nějak popostrčit, ale přímo v šifře se to udělat moc nedá.
  • Mám předchozí šifru, která má velkou volnost na tajenku, tak dám nápovědu do ní. Není to krásné, ale dramaturgie dostane přednost.

Asi bych v takovou chvíli jako org postupoval stejně. Jiná možnost je harpunu zahodit a použít nějakou jinou krásnou rychlou lehkou šifru, ale tu třeba taky nemusím mít.

(Je to z mé a Alešovy strany čirá fan fiction. Ale třeba to tak bylo!)


Org
Organizátoři (Petr Valášek) #5 16. 11. 2022 12:25
  • Org vidí zajímavý tvar lesa a přijde s pěknou aha efektovou šifrou.
  • Pak ale přijde testování a testeři na to koukaj jak z jara, dělají s tím strašný věci. Přitom hra tady potřebuje něco lehkého. Bude potřeba týmy nějak popostrčit, ale přímo v šifře se to udělat moc nedá.
  • Mám předchozí šifru, která má velkou volnost na tajenku, tak dám nápovědu do ní. Není to krásné, ale dramaturgie dostane přednost.

Pěkná konstrukce, ale tak to nebylo :-) Skutečná timeline

  • Mám šifru BRAMBORAČKA, která má sakra malou volnost na tajenku vzhledem k možnostem mezitajenky (nebudu se tady rozepisovat, můžeš zkusit sám…)
  • Nedaří se mi zakódovat žádnou normální tajenku (křížení cest, cíp lesa…)
  • Dívám se na mapu a z nouze usoudím, že tvar lesa by mohl projít jako zelená ryba
  • V orgovském týmu nepanuje shoda, musím vytvářet fotomontáže, abych všechny přesvědčil
  • S velkou dávkou štěstí objevím na streetview v místě rybí řiti dub, který se mi vejde do konce tajenky
  • Někdy potom vznikne šifra HARPUNA

Takže pokud se vám harpuna nelíbí, budete se s tím muset smířit bez výmluv na proces tvorby :-)