silhouette

Startovné

TMOU -1

Zpět na seznam vláken


T
Tým* #1 30. 10. 2020 12:22

Jsem poněkud zmaten – v nastavení týmu se píše Pokud chcete být zařazeni mezi zaplacené a hrající hráče, pak musí být zaplacená částka vyšší než startovné., přičemž v pravidlech je formulace poněkud odlišná Startovné iTmou je příspěvek na dobrou věc v přiměřené výši (obyčejně je startovné na Tmou okolo 500 Kč). Tím vyšší než startovné se myslí to obyčejně je startovné na Tmou okolo? Zaplacené a hrající hráče, nejsou myšleny spíše týmy? A nechybí pak na stránkách přehled hrajících týmů/ hráčů? Zvažte tedy, prosím, zda nepodpořit i nás. chápu to dobře, že případná podpora vás se nepočítá do startovného?


NT
Název týmu: (zruda) #2 30. 10. 2020 12:53

Měl bych taky případný podnět do diskuze ohledně startovného.

Bude samostatný přehled týmů, co přispěly? Ideálně seřazený podle deklarovené výše příspěvku? Podobně, jako je to u Sendviče? Rádi bychom se viděli aspoň někde umístění co nejvýš, když ne ve výsledkové listině ;-)


Org
Organizátoři (Petr Valášek) #3 30. 10. 2020 17:03

Ahoj, při výkladu pokynů se prosím řiďte Pravidly, zdravým rozumem a dobrým srdcem:

  • zaplaťte částku, kterou pokládáte za přiměřenou na věc, kterou pokládáte za dobrou
  • my za přiměřenou částku považujeme okolo 500 Kč pro tým v obvyklé životní situaci. V neobvyklých situacích může tato částka být zcela odlišná.
  • my za dobrou věc pokládáme například vyjmenované projekty včetně Instruktorů Brno, tzn. příspěvek na jejich účet je pokládán za startovné

Org
Organizátoři (Petr Valášek) #4 30. 10. 2020 17:08

…přidán seznam hrajících týmů, díky za upozornění.


Org
Organizátoři (Petr Valášek) #5 30. 10. 2020 17:19

Bude samostatný přehled týmů, co přispěly? Ideálně seřazený podle deklarovené výše příspěvku? Podobně, jako je to u Sendviče? Rádi bychom se viděli aspoň někde umístění co nejvýš, když ne ve výsledkové listině ;-)

V seznamu hrajících týmů můžete nechat zviditelnit svůj příspěvek. Žebříček sestavovat nebudeme.


K
kafe (Yeti) #6 30. 10. 2020 17:25

Já tomu pořád nerozumím.

Startovné je částka, kterou zaplatíme – to potvrzuje i tvůj poslední bod v #3. Pakliže jsou si tyhle dvě věci z definice rovny, tak nemůže „být zaplacená částka vyšší než startovné“, jak se píše v autentizované části. Mi vlastně nijak v principu nevadí, že tu podmínku nikdo nesplní, a nikdo proto nemůže být zařazen na seznam, uniká mi jen smysl jejího zavední…


Org
Organizátoři (Petr Valášek) #7 30. 10. 2020 17:53

Já tomu pořád nerozumím.

Startovné je částka, kterou zaplatíme – to potvrzuje i tvůj poslední bod v #3. Pakliže jsou si tyhle dvě věci z definice rovny, tak nemůže „být zaplacená částka vyšší než startovné“, jak se píše v autentizované části. Mi vlastně nijak v principu nevadí, že tu podmínku nikdo nesplní, a nikdo proto nemůže být zařazen na seznam, uniká mi jen smysl jejího zavední…

Je to přesně jak píšeš, jsme si toho vědomi a existuje důvod, proč to tak je. Věci tvořené člověkem občas bývají nekonzistentní a/nebo nedokonalé. Někdy se vyplatí s tím něco dělat, v tomhle konkrétním případě doporučujeme řídit se Pravidly, zdravým rozumem a dobrým srdcem.


VJ
Vlhká jáma (Dalibor) #8 30. 10. 2020 19:32

Tak tam se píše, „pokud chcete být zařazeni mezi zaplacené a hrající hráče“, tj. stačí to nechtít a být posléze zařazen proti své vůli.


K
kafe (Yeti) #9 30. 10. 2020 20:24

…a být posléze zařazen proti své vůli.

Úřední zvůle! Diktatura! Policejní stát! Povstaň lide český! Etc. Etc.


Org
Organizátoři (Petr Valášek) #10 31. 10. 2020 10:12

dalším možným řešením je zaplatit na dobrou věc částku k, kterou pak uvedete v registračním formuláři v políčku „Částka“, a za startovné pak mentálně považovat jen n pro 0 < n < k, takže částka bude větší než startovné. Pokud nemáte příliš striktní definici přiměřené částky, neměli byste na této myšlenkové transakci ani příliš tratit.


VJ
Vlhká jáma (Dalibor) #11 31. 10. 2020 11:07

Díky, tohle je pro mě o dost srozumitelnější než instrukce v předchozím tvém příspěvku. I když o souladu se zdravým rozumem by se dalo diskutovat. Doufám, že podobná mentální ekvilibristika nebude potřeba při samotné hře, například pro rozlišování pojmů „tajenka“ a „řešení“.


Org
Organizátoři (Petr Valášek) #12 31. 10. 2020 18:02

Díky, tohle je pro mě o dost srozumitelnější než instrukce v předchozím tvém příspěvku. I když o souladu se zdravým rozumem by se dalo diskutovat. Doufám, že podobná mentální ekvilibristika nebude potřeba při samotné hře, například pro rozlišování pojmů „tajenka“ a „řešení“.

Tak tohle bych rád uvedl na pravou míru, asi se mi tam někde vytratil smajlík. Ten příspěvek, který komentuješ jako srozumitelnější (#10) je samozřejmě vtip a dotažení doslovnosti ad absurdum a prosím, neřiďte se jím.

V tom předchozím příspěvku (#3) tvrdím řiďte se Pravidly ve smyslu jsou-li Pravidla a Nastavení týmu v rozporu, mají přednost Pravidla, což mi připadalo vzhledem k částce startovného jednoznačné. Pokud není, tak ještě jednou: Pravidla tvrdí, že výše startovného je přiměřená částka, proto prosím zaplaťte přiměřenou částku, pokud chcete hrát. Pokud vás větička v Nastavení týmu rozčiluje, pokuste se ji nevnímat. Nehledejte v ní šifru.


MR
Myšlenka Ryby (Kostiatko) #13 4. 11. 2020 19:45

Prosím kam máme vypnit detaily o příspěvku? Před pár dny jsem to tu ještě viděla.


Org
Organizátoři (Jan Böhm) #14 4. 11. 2020 21:27

Prosím kam máme vypnit detaily o příspěvku? Před pár dny jsem to tu ještě viděla.

Ahoj,

Tým → Nastavení → Sebereportované startovné


MR
Myšlenka Ryby (Kostiatko) #15 4. 11. 2020 21:32

Díky moc, jsem slepá. Scrollovala jsem tam a nevšimla si 🤦‍♀️


LM
Ležérní mršky (Radka) #16 5. 11. 2020 21:18

Ahoj, takže prosím si to shrnu pro sebe polopaticky..­...vyberu si nějakou charitativní organizaci (např. Paraple) a přímo na jejich účet zaplatím příspěvek v přiměřené výši? A toto uvedu ve svém nastavení – Sebereportované startovné? A to je jediné „startovné“, které se platí? Děkuji


Org
Organizátoři (Jan Böhm) #17 5. 11. 2020 21:32

Ahoj, takže prosím si to shrnu pro sebe polopaticky..­...vyberu si nějakou charitativní organizaci (např. Paraple) a přímo na jejich účet zaplatím příspěvek v přiměřené výši? A toto uvedu ve svém nastavení – Sebereportované startovné? A to je jediné „startovné“, které se platí? Děkuji

Ahoj, přesně tak.