silhouette

07: PŮLENÁ

TMOU -1

Zpět na seznam vláken


Org
Organizátoři (Mila Votradovec) #1 7. 11. 2020 00:43

Diskuse o šifře Půlená.


ZN
Zadek nenakrájíš! (Bratr) #2 7. 11. 2020 22:33

Tady jsme úplně minuli mezitajenku v prvních písmenech (zpětně nechápu jak jsme si jí mohli nevšimnout), ale nijak nám nechyběla. Nová slova byla převážně hezky jednoznačná. Hezká šifra :)


KT
Katastrof technik (Vašek) #3 8. 11. 2020 07:27

První slova, která jsme doplnili, byla KURT a TAŠKA. Zkusil jsem je přepsat do morseovky a hele: obě jsou symetrická až na středy

  • .-.(.-).-.- (A)
  • .-.(..-).-.- (U)

…myslel jsem si, že tady uděláme rekord stanoviště, ale dál už to nevycházelo :)

Pak už jsme správně rozpůlili slova a dál vše zapadalo. Nakonec to byla krásná šifra. Už to, že šla slova unikátně rokombinovat do nové jedenáctice, mi přišlo obdivuhodné, ale že se pak ještě dají spárovat a liché slovo přečíst jako fonetická tajenka, to je majstrštyk :)

(mezitajenky jsme si všimli a pomohla nám)


KT
Katastrof technik (Vašek) #4 8. 11. 2020 07:31

(z čárek (spojovníků) na začátku řádku se stal nečíslovaný seznam, tak snad to rozluštíte)


ŠSN
Še stý ne smy sl (Miki) #5 8. 11. 2020 14:56

Taky jsme si vůbec nevšimli mezitajenky.

Pak jsem říkal něco jako „no, kdyby se hrálo v Praze, tak bych věděl, kam jít (tedy ne do Žitný)“. Takže děkujeme poučce „věčný jezděj tramvaje“.


U
upadlmitelefon (Vláďa) #6 8. 11. 2020 18:33

Tak tohle bylo fakt nádherný. Od správné cesty řešení aspoň tedy mě osobně nejdéle odkláněl hlavně fakt, že bych nevěřil, že se dá šifra takhle krásně poskládat :) Díky…


NVS
Na výletě s háčkem (Zuzka) #7 10. 11. 2020 00:17

[5] Jo, věčné, věčné, ale v ječné, to je přece v Praze, to to nebude… a už jsme vyráželi ohledávat nepříliš vzdálenou Kapli věčného pramene. Naštěstí jsem se jako chodič cestou tam ztratila a mezitím někdo zkusil, jestli Ječná není i tam.