silhouette

02: BRNO

TMOU 21

Zpět na seznam vláken


Org
Organizátoři (Honza Klusáček) #1 10. 11. 2019 14:43

Diskuse k magnetkám (stanoviště MAGNETKY, FOLIE a DEGUSTACE).


A
Absolutno #2 10. 11. 2019 22:02

Ten zelený „papírek“ je famózní. Kde se to prosím kupuje nebo jak se tomu říká?



K
kafe #4 11. 11. 2019 11:44

By mne zajímalo, zda v rámci konzistence bylo písmeno i u AZ toweru, a někde v Husovicích, …? Když bylo u orga na startu to U… (Yeti)


RM
Rychlý mouchy #5 11. 11. 2019 13:58

První část šifry mě teda moc nenadchla – že jsme dlouho váhali s cestou do centra je naše blbost, ale že to vypadalo, že ten křížek značí místo na mapě, mi přišlo trochu zavádějící. My naštěstí hned našli a obešli ta správná místa, ale viděl jsem týmy bloumat na pozicích křížků, když jsem v rámci paranoie na jedno takové místo vyrazil zkontrolovat, jestli tam ještě něco není. A paranoia se objevila, když nám po přečtení tajenky ještě na jiné cestě vyšlo nějaký bordel­HESLOnějaký bordel :/

Ale o to více mi teda líbily části následující! :) Věšák


FK
Fernety Kadla #6 11. 11. 2019 22:47

Tak na Dvojce naše Tmou nejdřív slibně začala (když ji v 18:23 vyzvedáváme spolu s hvězdnými týmy), ale co se týče motivace a sil téměř i skončila (když v půl druhé ráno přicházíme teprve na trojku).

To bylo tak.

Místa v centru máme hned. Velmi brzo zazní velmi špatný nápad, že obrázek naznačuje, do kterého kvadrantu dát magnet, ale křížek se čte v mapě pod tím, protože to je teprve šifra hodná TMOU :). Vyrážíme k JAMU, které odpovídá křížek od hodin v České. Jsme evidentně dobře, je tu hodně týmů, jen nic nenacházíme. Jen pítko, stojan o Janáčkovi a koloběžku. No nic. Zkusíme se podívat na další z míst a třeba vypozorujeme podobnost. Přecházíme do Jakubské, které odpovídá další křížek a do očí praští hospoda 7 hříchů s nápadnou pikovou desítkou. Klikáme na telefonu zpátky na JAMU a aha! tam je Studio Devítka. Vybíráme namátkou další křížek a vidíme, že tam je m13 rock hell. A jsme doma! A jsme v pytli.

Orgové, věřte-nevěřte: u sedmi z devíti magnetů byla ± pod křížkem hospoda s číslem v názvu. A u těch zbylých dvou, když se magnet otočil o 180°. Všech těch 9 čísel bylo unikátních.

Takže PROTO jsme dorazili na 2 FOLIE o 4,5h později.

A když jsme hned za chvíli u DEGUSTACE formulaci zadání „nakrmte všechny současně“ pochopili tak, že všechny cesty mají být stejně dlouhé a už se jen mrcasili na tom, za kolik počítat přesuny tunely, aby to vyšlo, bylo vymalováno.

No nic, kvalifikace nám sedla, hra méně :).

Sváťa


C
coredump #7 12. 11. 2019 08:35

Jo, pozorování s číselně pojmenovanými hospodami jsme měli taky. Ale naštěstí jsme zkusili i zaběhnout na jedno z míst na magnetkách, a pak už to šlo. -Yenya


NM
Nočný motýľ #8 12. 11. 2019 10:23

Mapu sme poskladali, pri aute overili, že tam je U, potom sme konečne vyrazili do centra. Najprv sme sa pozreli k UJAKu, keď sme tam nič nenašli, zašli sme za roh na Českou a tam to bolo. Potom delenie tímu na tri časti (radnica, Petrov; Jošt, orloj, Zelňák (dodatočne sme zistili, že ho mala radšej vybrať skupina z Petrova); divadlá a obchoďák), stretnutie pri Hlaváku a cesta na hrad.


C
Chlýftým #9 12. 11. 2019 17:00

U u orga jsem nějak zazdil. Ale nečekal bych, že tam bude, vždyť na obrázku na šifře nebyl křížek. To, že jsme navíc křížky propichovali do mapy a šli na místa, kde nikde nic nebylo, je standardní chlýftýmácký postup už od Dubečku. (Aleš)


RM
Rychlý mouchy #10 13. 11. 2019 13:15

My to Učko taky neměli – možná proto, že tam při vyzvedávání dvojky byl docela nával a nešli jsme tam všichni…

Ale tak si teď říkám, že by se mi ta šifra asi líbila víc, kdyby byly křížky i u obrázků okolo centra. Pak by třeba člověk našel i to U… I když otázka je, jestli by pak týmy nechodily i na špilberk…