silhouette

Co jste používali pro týmovou spolupráci?

TMOU -1

Zpět na seznam vláken


C
Chlýftým (Set) #1 7. 11. 2020 17:50

Ahoj,

ze zvědavosti a pro inspiraci – co jste používali na týmovou spolupráci a nějaké vychytávky?

My jsme byli všichni jinde – a volali si přes Zoom, kde jsme na startu se občas rozdělili do breakout rooms, zbytek hry jsme už byli pohromadě.

Na společné luštění jsme většinu šifer okamžitě překlopili do Jamboardu – virtuální nástěnka, která umožňuje po šifře čmárat a psát – tady se můžete podívat na naše počmárané šifry (uprostřed nahoře se dá přecházet dopředu/dozadu) – https://jambo­ard.google.com/d/1vhMx­HfdiHzadXquU2hWeX00J0Ht­OFQ2YwbKREgs8FF8/e­dit?usp=sharing

Na víc textové věci jsme používali sdílený Google Sheet, kde měla každá šifra svůj vlastní list.

Jen minimum věcí jsme tiskli.

Co a jak jste používali vy?


AS
Albert Stallone (Ivo C.) #2 7. 11. 2020 20:41

Eh, umístil jsem to do pšatného vlákna:)

Discord. Ale nebylo to ono. Chyběla zpětná vazba – kontrola – na chyby při luštění (např. Berušky jsme řešili principielně správně okamžitě, přitom vytlouct první smysluplnou tajenku prvního kroku se podařilo až někdy kolem 100. minuty). Navíc mi padalo připojení – občas jsem si všimnul až po několika minutách, že trpím samomluvou u ztuhlého programu. Už se těším do lesa, snad zjara něco klapne:)


IF
IKEA family (Yuhů) #3 7. 11. 2020 22:02

společné luštění textových šifer v Google Sheets jsem si fakt užíval. Hodně šifer šlo na rovnou ze zadání zkopírovat do buněk a vedle nich něco dopisovat. Když takhle na tabulce najednou spolupracují čtyři lidé a zároveň si o tom povídají přes Zoom, je to radost. Ve chvíli, kdy se kreslilo na papír, to bylo horší, tam jsme se už dost separovali. O stříhání nemluvě, to nešlo společně dělat. Krom toho jsme měli záložní hangouts na posílání odkazů a fotek, kdyby nešel Zoom.


ZN
Zadek nenakrájíš! (Bratr) #4 7. 11. 2020 22:11

My jsme nakonec zvolili Microsoft Whiteboard a posloužil dobře – jen při větším množství čmáranic a pdfek se začínal trochu sekat, takže jsme museli průběžně promazávat.


SZP
Společně za ptáka! (Michal) #5 8. 11. 2020 10:27

Pro komunikaci jsme používali Jitsi, instanci hostovanou na https://meet2­.opensuse.org/. K řešení šifer jsme měli Google Spreadsheet. Tento systém se nám již osvědčil při Kôši. V týmu jsme přesvědčení, že k „tabulkovým“ šifrám se takhle vejde více lidí než v terénu a lze efektivněji paralelizovat. Na stříhací šifry jsme používali Google Slides, je to trochu pruda překreslit (ale opět paralelizace FTW) a pak už opět výhody virtuálního šíbování. Pro každého z týmu to byl i nejdelší „call“, kterého jsme se účastnili (>17 hodin).

(Na závěr příbuzná historka z Kôše, tehdy došlo k zajímavému jevu, kdy se přerušilo spojení mezi dvěma hráči a jen v jednom směru (A->B). Během hry jsme to neodhalili, jen B se občas ptal, zda ostatní slyší A (pozitivní odpověď) a A byl frustrován, když B ignoroval jeho rady (nikoliv však ostatních). Video jsme kvůli šířce pásma měli většinou vypnuté.)


P
Přizdisráči (Dero) #6 8. 11. 2020 12:45

Používali jsme Zoom a https://expla­ineverything.com/ – virtuální whiteboard.

Tool je to dobrej, funguje podobně jako Jamboard, Miro atp., jen manipulace s textovými poli je trochu napikaču. Často se stane, že vložený text se nedá znovu nakliknout a editovat, jenom smazat. Jiné věci jako zvýrazňovač, psaní rukou, laserové ukazovátko, vkládání PDF atp. to jinak umí dost dobře a ani se to neseká.


FS
Ferne Sterne (Sváťa) #7 8. 11. 2020 12:48

Na komunikaci MS Teams. Na grafické šifry Gimp se sdílením obrazovky tamtéž (jeden kreslí, 4 radí), na textové šifry Google docs.


ČR
Černý racek (Ondra) #8 8. 11. 2020 14:35

My měli Discord pro zvuk a výjimečně i obraz, náš whiteboard byl https://awwap­p.com/, párkrát jsme použili google docs a google sheet. Na beruškové kostky udělal Olin rychlou pomůcku v mathematice. Petrův mikrofon si bohužel s Discordem úplně nerozuměl, často po pár vteřinách přerušil, takže jsme se dočkali spousty vět typu: „Ještě jsem si všimnul, že…“ (pět vteřin ticha), „co si o tom myslíte?“ :) Takže vlastně na poslední hodinu hry jsme ještě přešli do Teams.


K
Kočky (Jéňa) #9 8. 11. 2020 23:17

Google Meet pro zvuk. Byl bez problémů. Některé šifry šly jen povídáním si a každý si psal sám, střihací luštili hlavně ti, kteří měli tiskárnu, ostatní kybicovali a pro společnou práci na šifře jsme sdíleli obrazovku iPadu s GoodNotes applikací a Apple Pencil. Jeden psal a ostatní radili.


NVS
Na výletě s háčkem (Zuzka) #10 10. 11. 2020 00:12

Zoom, s videem pro lepší dojem. Společné luštění Google sheet, kreslicí jeden kreslí na sdílené obrazovce, zbytek radí. Někdy čmárali dva každý svojí verzi a doplňovalo se to vzájemně. Společné čmárání by řešil taky zoom, ale nějak nám nenastávalo.

Dokonce nás iTmou domotivovala konečně pořídit do domácnosti Jabru (konferenční mikrofon-reprák), aby sekce se dvěma luštiči u jednoho stolu byla platně slyšet. Sezóna online hospod bude ještě dlouhá a některé jiné komunikační programy v sobě nemají tak kvalitní noisecancelling, takže se ještě užije.


BVU
Borci v uvozovkách (Richard) #11 10. 11. 2020 03:03

Pro hlasovou komunikaci MS Teams, které, až na jednoho člena, který měl jednu chvíli problém s připojením a sdílením, držely. Důvod byla jednoduchost použití, kdy jeden založil ad-hoc meeting a ostatní se připojili přes link, aniž by bylo potřeba něco dalšího instalovat.

Pro sdílené luštění Google Docs (Sheets) a https://collbo­ard.com/. Šifru Altán jsme měli díky Google Sheets v podstatě bez zaváhání, a v Collboardu se zase pěkně dělala osmisměrka.

Jako IM a na sdílení fotek pak WhatsApp (Web).