silhouette

Odkazy na reportáže

Iontový stabilizátor: https://docs.google.com/document/d/1KwNxZTQvoObySXwsZOyxpcdQjihG0F0EvsUBn_Ew3dw/edit?usp=sharing

Co se líbilo

Systém, šifry...

Systém virtuálního chození po Brně a vyzvedávání šifer. Spolehlivě fungující, s dobrou odezvou a příjemným ovládáním. Bonusy, které umožňovaly řešit v týmu více šifer paralelně – i přes všechny slacky a jiné zoomy je dost těžké na dálku v pěti lidech se soustředit na jednu šifru. Jazykové šifry (Start E, 2, 3, 4, 7) a labyrint v hyperkrychli.

- herní systém - zázemí domova - víc luštění než chození :) - většina šifer, nejvíc asi 8ka - myšlenka charitativní podpory

Nádherné šifry (za mě zejména 2, 3, 4, 6, 7, 12), dobrý herní systém, virtuální mapa, že jsme konečně měli rychlé přesuny.

Jednoznačně pohyb po mapě! Šifry 2-7 byly super.

Virtuální Brno, šifry 4, 6, 7, 9, bonusy s focením a běháním

Ťapání po mapě (až na úvodní přechod do Bystrce). Šifra 3 - skládání slov z obrázků bylo boží. Šifra 5 - hezká analytika Šifra 9 - skládání trojúhelníčků

Třetí šifra

Spousta skvělých šifer. Skvěle fungující a odladěný herní systém. Přiblížení dojmu z reálné hry, z přesunů a z dohledávek... nevěřil bych, že na mě i na internetové hře může takhle silně dýchnout nezaměnitelná atmosféra TMOU. Ne, že by to bylo srovnatelné s hraním naživo, ale řekl bych, že to snad nešlo udělat líp.

Teoretická možnost přeskočit zapeklitou šifru. Bonusová šifra každou hodinu. Pak už jich bylo fakt hodně, ale ten pocit, že budeme mít co smysluplného dělat, i když se na čtyři hodiny zasekneme, je super. Šifry na slovní asociace (topol na háčku, božtík, ...) Na to, že byly kritické 4 am, přišly nám fajn trojúhelníčky (8).

----> Start v pátek a konec v sobotu. <---- Hladce fungující systém s chozením po mapě (vzpomínky na Lamí stezku). Šifry 6 a 7. U šifry 5 jsme znovu využili bednářské kostičky (snad z 2019).

Trasa (beze srandy). Virtuální mapa. Reálnost provedení hry. Možnost luštění v době Covid. Ušetření času za přesun do Brna. Většina šifer.

Perfektně šlapající systém, uměřený rozsah hry, šifry v první polovině (2-7 je jedna luxusní týmová pecka vedle druhé), dobročinné pojetí.

- Koncept online hry přes noc - Občerstvení - Nebyli jsme nuceni cestovat do té divné zatáčky mezi Vídní a Prahou - Poměr textových vs grafických šifer - Nešifrovací odpočinkové bonusy - Interaktivní mapa - Nespadlo to!!!

Interaktivní mapa "Lineární" online hra Valná většina šifer korunovaná poslední Hvězdou Bylo to hrozně rychlé! Žádný čas na odpočinek při přesunech

Teplo, světlo, interaktivní mapa

skělá práce s mapou

super bylo, jak stránky fungovaly, jak systém mapy umožňoval spoustu možností kam jít, a také možnost přeskakovat. Ta ale byla vítaná s onlinovým prostředím, v reálné Tmou žádné přeskakování šifer nezavádět! :D

Herní systém a virtuální mapa

Možnost si zahrát, i když bychom se jinak asi ani nekvalifikovali. Tradičně hra nezklamala kvalitou, originalitou.

Co se nelíbilo

Covid:(

Desítka, tam mám pocit, že se nahromadily všechny šifrové nectnosti: Závislost na přesném soutisku obou stran. Zbytečné red herringy (otevřené/zavřené oko). Mezitajenka, která říkala to, co jsme už museli použít, abychom mezitajenku vůbec přečetli. Nutnost přesně měřit vzdálenost od středu, ačkoliv polohy středu i obdélníčků nebyly vůbec jednoznačné

- matoucí oboustranné provedení 10ky se zavřeným a otevřeným okem, které nechápeme ani po vyřešení - trochu na jedno brdo dohledávání zvířátek v ZOO

U některých šifer si pořád nedovedu představit, že jdou reálně dělat bez tiskárny.

Že covid zrušil TMOU 22; šifra 10; docela zdlouhavý Start

Naše neschopnost doluštit spoustu (skoro polovinu) šifer, i když jsme v nich evidentně udělali několik správných kroků. Šifra 1 - princip byl jasný, ale dlouho jsme (vzhledem k tomu, že bylo nutné znát přesně všech 11 písmen) doluštovali a bylo to dost zbytečně otravný.

Všechny ostatní šifry

Šifra založená na jedné asociaci (1B) - máme 12 hodnot platidel - nebo (1J) námořní abeceda. Když už přijdeme na mezitajenku, nevíme vlastně nic, protože řešení je úplně na jiném principu (10) (5 hodin). WTF dojem u prozrazení řešení Bonusů 1:00 a 3:00. Mnoho chyb v zadání šifer (start v 21:00; několik konců slov), to nám pak přišlo, že klidně může být chyba i v QR kódu.

Trochu krypticky napsaná část pravidel o výši startovného/příspěvku.

Šifra 10. Absence kolektivního prožitku při luštění na čtyřech místech světa. Neuznání bonusu za fotku na Discordu.

Bonusy jsme moc neluštili, ale zařadit tam šifru vyřazenou pro přílišnou pracnost ze staršího ročníku a navázat na ni špatně sehnatelnou pomůcku, to je trochu nedomyšlené.

- Neznalost Brna nám znesnadnila řešení - Machrování na discordu :D - Pomník za pomníkem - Někdy jsme museli dešifrovat i řešení

Dle nás ulítlá šifra 13 Myslím, že jsem jedl míň než při normální hře...

Každý sám přes počítač

že víc času zabralo interpretovat řešení, než šifru vyřešit

odpadlíci z týmu :D

Nic mě nenapadá.

Další dojmy a postřehy

Albert Stallone
Výborně připravená náplast na bolístku zrušeného ročníku.

Ferne Sterne
TMOU je u nás vždycky spojená s mnoha otazníky. Vzít si půlden volna z práce? Rozsekat víkend rodině? Nastydnout? Nechat se vykostit bez nápověd? Tým bývá díky tomu v rozkladu už před hrou, natož během ní a po ní :). Internetová verze se nám proto moc líbila, protože většinu těch nepohodlností eliminovala a zůstaly jen hodiny zábavy s tradičně kvalitními a odladěnými kousky. Šifrovací obžérství na startu, lineárka a nakonec prolomený 8-mihodnový zásek na 10ce.

Vánek s Tučňákem
Za mě ideální formát online hry (oproti sendviči/kvalifikaci, kde je příliš velký časový pres).

Katastrof technik
Děkujeme, že iTMOU v době podzimního lockdownu zvedla náladu. Luštění online jsme sice trénovali od jara, ale i tak nám jde luštění v terénu líp. Tak snad bude příští sezóna přát terénním šifrovačkám více než ta letošní!

Iontový stabilizátor
Vzhledem k tomu, že skip šifry byl penalizován, udělal bych ho příště po nějakém pevném čase (ne dle průchodu týmů), abychom si mohli zaluštit víc. Doma je člověk podobně rozlámán, jako by luštil v terénu :) . Pěkná motivace "návratu ke kořenům", jen je škoda, že tento záměr většina týmů zjistí až po konci hry.

Krtečci
Moc složitý, sklepní svícen nám svítil ve tmě, děláme si srandu, vše se líbilo

ROFLCOPTER!
Díky všem orgům, testerům a hráčům! Bylo to skvělé!

Odpověď je 42
Nakonec jsme přeskočili jen jednu šifru (č.1), ale teď zjišťujeme, že jsme je měli správně, jen nezadali - čekali jsme asi něco smysluplného, co by samo potvrdilo správnost, případně kde je chyba. Zvláštní bylo zjišťování, která ulice je "Tulichova" (30 minut) a proč je správné slovo právě věčné. Šifra bonus 21 musela dát ale sakra práce! A přitom taková blbost. Až vyluštím BONUS-MHD, zeptám se mailem jen pro zajímavost, kde jste vzali inspiraci pro tuhle šifru. Extrémně podobnou jsem před dvěma lety vymyslel pro Assassin Brno (též IS).

Trosečníci
Bavilo nás to. Díky za možnost si zaluštit.

Opravte to
Skvělá práce! Bylo to opravdu skoro jako na reálné Tmou.

Vlhká jáma
Díky, že jste do toho šli!

C 13a Rozsviť světla
Bavilo nás to! Bavilo by nás to i v terénu!

Monte negro Kvasaři
Po spánku ve vlastní posteli jde luštění lépe, než po polospánku v lese

Pirate Space Brno
díky luštění člověk nemyslel na to, proč nemůže ven :D