silhouette

Poděkování a shrnutí

TMOU 22

Zpět na seznam vláken


CF
Corn Flakes (JiříK) #1 10. 4. 2022 19:19

Orgové, velké díky za hru. Opět skvěle vyladěná obtížnost a ve druhé půlce pár velmi zajímavých kousků. Trasa kolem 20 km se mi zdá v porovnání s posledními ročníky Tmou krátká (neověřoval jsem), což nám zrovna letos vyhovovalo. Žádná šifra nám nepřišla vyloženě zabijácká, což asi dokládá i docela vysoká úspěšnost nejtěžší šifry (Loser 61 %, na minulém ročníku byly dvě šifry pod 50 %).

Letos jsem na sobě nepozoroval žádné známky těšení se až do chvíle, kdy jsme s týmem zasedli k předhernímu obědu. Na startu, když zněla hymna a v dešti se kolem repráku choulila možná pětina startovního pole, jsem už ale zase měl ten přiblblý úsměv.

Ze série rozehřívavích šifer, která u nás skončila Myšpulínem, zaujala transformace puzzle z 4*6 na 5*5. Připojuji se k hlasům, že rychlost, s jakou dostávaly týmy na startu body „zdarma“, smazávala rozdíly v luštění až příliš. Počínaje Myšpulínem začaly šifry zajímavější a náročnější, kterými jsme se víceméně plynule prokousali až k tradiční ranní krizi, která u nás vyvrcholila na Páskách. Hra pro nás skončila vyzvednutím Keplera, kdy většině týmu došly síly a motivace.

Dva nejsilnější momenty hry: První, když po krátké analýze Losera tušíme, že chceme pracovat s fraktály, ale zatím vůbec nevíme jak, a najednou přijde jednoduchý nápad na dělení L, po němž během chvíle pochopíme celou, do té doby neprostupnou šifru. Druhý, když po hodinové marné snaze interpretovat mezitajenku Pásků „běž na místo ze zbylých čtyř o“ se Des zeptá „Kdo má svátek 3. května?“ a já vůbec, ale vůbec netuším, jak to sakra souvisí s touhle šifrou.


UHK
U hlohu kavka (Honza) #2 11. 4. 2022 19:51

Chtěl bych moc poděkovat za hru.

Chci zejména vyzvednout super vyváženou obtížnost a dramaturgii, to je něco, co je z mý zkušenosti z Bedny fakt těžký a moc obdivuju jak se vám to daří. O šifrých napíšu přímo k nim. Za mě vedou elipsy :)

Co chci zmínit, že mi přijde, že v průbehu hry vzniklo množství různých abeced a přemapování a přitom se to nijak už pak nevyužilo. Celou dobu jsem se těšil, že se nějak puzzle a jejich abeceda třeba nějak znovu využije. A vlastně to jediné co bylo (figurky) mi přišla fajn ale bylo pokažené tím, že se ta první šifra dala vyluštit bez toho, že týmy zjistili, že to jsou figurky.

Každopádně se moc těším na příště a díky!


SV
Spící Volové (Lipča) #3 13. 4. 2022 10:26

Za covidovou sekci naseho tymu moc dekuji za hru. Na zacatku jsme si rikali, jak jsme s vama vybehli a ziskali NEUVERITELNE vyhody, kdyz lustime v suchu a teple doma, ale pak jste nam to vratili kombem puzzle/roura/tro­juhelniky…tak­ze rekneme, ze to bylo nerozhodne. Vsechny sifry byla radost lustit a celkove to byl velmi datelny rocnik. A jelikoz se mi to nedari najit na webu, tak se zkusim zeptat tady – v cem spocivala ta napoveda na myslim druhem stanovisti? Z napoved na Tmou jsme vzdy prekvapen, tak me zajima, jak byla daleko a jak byla napovedna.

Dikec a priste cau.


Org
Organizátoři (Petr Valášek) #4 13. 4. 2022 11:20

v cem spocivala ta napoveda na myslim druhem stanovisti? Z napoved na Tmou jsme vzdy prekvapen, tak me zajima, jak byla daleko a jak byla napovedna.

Za sklem auta na Míčkově byly prosvícené dílky složené do tvaru 5×5–1 a v některých z nich byla vidět písmena, která dávala slovo ORGOVI, pokud se nemýlím.


P
Porokuzas (Ondro) #5 14. 4. 2022 08:41

Aspon takto symbolicky sa chcem dnes podakovat za cely rocnik. Bolo to skvele a prinieslo to mnoho peknej inspiracie.

„https://www.in­stagram.com/p/CcUW_­SeKW-x/?igshid=YmMyM­TA2M2Y=“


Org
Organizátoři (Petr Valášek) #6 14. 4. 2022 15:25

[5] ahoj, odkaz mi nefunguje


P
Přizdisráči (Víťa) #7 14. 4. 2022 21:09

[5] [6]

Vylustili jsme za vas: https://www.in­stagram.com/p/CcUW_­SeKW-x/. V odkaze byl nejaky unicode paznak.


Org
Organizátoři (Petr Valášek) #8 15. 4. 2022 09:57

Víťo dík!

Ondro, milé, taky dík!