silhouette

Poděkování

TMOU 23

Zpět na seznam vláken


ÚT
Ústřední topení (Index) #1 6. 11. 2022 17:08

Dík moc za hru! Od misu to byla jedna hezká těžká šifra za druhou. Krom toho klobouček za trasu. Jak se všichni orgové (oprávněně) jihu Brna bojí a jak jsem uprostřed byl trochu uchozený z cyklostezek, tak ve výsledku se mi to líbilo hodně a včas nabrala zase měkčí podklad. Kdyby někoho zajímalo, kudy chodilo ÚT: https://connec­t.garmin.com/mo­dern/activity/em­bed/9921124793


FS
Ferne Sterne (Sváťa) #2 6. 11. 2022 17:43

Díky moc za hru! Ke TMOU máme dlouhodobý respekt, umísťujeme se na ní s odstupem nejhůř ze šifrovaček, na které chodíme, neznáme brněnské reálie, ale současně se nám vždycky líbí vypunťané, odladěné šifry. I letos se nám líbily všechny kromě čtyřky (Svoboďák).

Částečně naší vinou jsme se moc prali i s osmičkou, která se nám ale jinak moc líbila.. po delším čase originální mřížka, a to jsme nedocenili všechny její vlastnosti, protože na sýrový trojboj jsme už nedošli.

Díky moc.


AS
Albert Stallone (Ivo C.) #3 6. 11. 2022 20:53

Díky za další velmi povedený ročník. Zvlášť hravá první půlka hry nám nejen sedla, ale byla zkrátka zábavná. Série šifer od 11. dál byla už svou pracností, mnoho-krokovostí lehce nepřátelská, byť každá z nich byla zajímavá (mně se třeba hodně líbila 12., jiným členům týmu 13.). Asi bych v této poslední třetině přivítal narušení analytické smršti v podobě jedné úspornější, osvěžující a ne tak těžké nápadovky. V cíli jsem byl včera poněkud „přešlý“ – asi se na tom podepsalo i doluštění 13ky v čas 12:00 plus mínus sekunda – takže už ani nešlo doběhnout na čtrnáctku. Nicméně pořád lepší než nevyluštit tuhle drsnou šifru vůbec… S odstupem dne hodnotím hru jako parádní: klobouk dolů, jen můj osobní quest s (ne)dokončením TMOU bude pokračovat i za rok. Už teď se nemůžu dočkat!


PK
Proudoví krtci (Vítek) #4 7. 11. 2022 11:00

Děkujeme, moc jsme se bavili!


A
Absolutno (Pavel) #5 7. 11. 2022 12:55

Tak tohle byl pro mě jeden z nejsilnějších šifrových zážitků vůbec! Škoda, že jsme 13 KLASTER vyluštili v podstatě na minutu přesně úderem poledne a bez možnosti teleportu tedy šifru 14 nestihli vyzvednout. Letos bylo dost analytických šifer, což mně osobně velmi vyhovuje. Orgové, diky!


R
ROFLCOPTER! (Tonda) #6 7. 11. 2022 17:06

Taky se přidávám s díky. Ani nevím, jestli jsem neděkoval už v cíli, ale rozhodně si to zasloužíte. Cestou jsme hodně debatovali nad trasou a za sebe můžu říct, že jsem se rád taky jednou podíval na jih brna. A klidně se tam rád za nějaký rozumný počet let podívám znova. A po částečném zklamání z převozu „jenom“ do Modřic jsem byl nadšený s přívozu do Popovic. A stejně jako po konci každé šifrovačky se už teď těším na další ročník. :)


E3
Error 37 (Yfo) #7 7. 11. 2022 18:28

Aj my ďakujeme za hru, klobúk dole pred ORGami. Good job! Tešíme sa na ďalší ročník.


ČR
Černý racek (Ondra) #8 7. 11. 2022 19:12

Jak říká starý vtip, pneumatika může být Goodyear, ale dvě Tmou v jednom roce, to je very good year.

Užili jsme si to se vším všudy, s převezením, frustrací, plácáním do čela a tak. Krajinu během hry vnímám jen omezeně, takže rovina, cyklostezky a dálnice mi vlastně nijak zvlášť zážitek neomezuje. Stejně jako Ivovi mi možná v poslední části chyběl nějaký prostor pro nádech a výdech. A vrcholová kniha umístěná do půlky šifry mi nepřijde jako dobrý nápad – i když nás na ni Darwin explicitně upozornil, prostě jsme to spolu se zaměřením na dílčí stanoviště šifry nedokázali udržet.

Díky moc a těším se!


C
Chlýftým (Aleš) #9 8. 11. 2022 16:07

Ačkoliv jsme nenaplnili ambice a hru jsme ukončili po sérii dvouhodinovek na třinácté šifře. Dai jste nám zabrat, ale bylo to pomocí šifer, které nás bavily a užívali jsme si jejich luštění do sytosti. Mně se taky líbilo, kudy šifrovačka vedla. Rovinatá pole a rybníky a vůbec jih od Brna pořádně neznám. Užil jsem si, kupodivu, i luštění šifer s pomůckou, takže to znamená, že to nebylo příliš a zároveň to nebylo nucené. Netradiční stanoviště jako vláček nebo člun byla příjemnými zpestřeními stejně jako trochu interpretačně divná MYŠ. Takže děkujeme a posíláme reportáž !


FB
Freezy Bee (Martin) #10 10. 11. 2022 22:43

I já moc děkuju orgům za vydařenou hru. Nám to tentokrát šlo VELMI VELMI ztuha. Vůbec nechápu proč, dělo se vše, co se dít mělo, jen se to prostě dělo hrozně hrozně pomalu. Výsledkem je, že jsme se pohybovali celou dobu zhruba uprostřed pelotonu. A to jsme si naivně mysleli, že už jsme etablovaný tým minimálně „vyššího středního“ doletu. Nu což, nějaká ta ťafka za uši a trocha pokory nikomu neuškodí. ;-)

Teď po hře mě trochu bolí číst tady věty typu Od misu to byla jedna hezká těžká šifra za druhou – tj. prakticky od místa, kde jsme víceméně končili. Nicméně uznávám, že jsme si za to mohli sami. Alespoň jsme si mohli prověřit, že máme stále výborný tým dobrých Tmářů dle hesla „Tmář si hru užívá, když mu to jde, i když mu to nejde.“ My jsme si to užívali celou dobu až do trpkého konce…


Ü
Übertým (Danka) #11 11. 11. 2022 18:23

Hovorím tu hlavne za seba, keďže sa mi konečne podarilo prvý krát prejsť Tmou a tak si splniť malý sen (takže môj zážitok bude voči zvyšku tímu asi odlišný).

Ďakujem orgom za hru! Oba tohtoročné ročníky (!) sa mi veľmi páčili hlavne v tom, že mi šifry prišli veľmi lúštiteľné. Mať neobmedzený čas, som si skoro istá, že by som sa nimi kľudne prebojovala aj sama. Takže za mňa to bola naozaj vždy čistá súťaž v lúštení a nie o triafaní sa do myslenia orgov. Ale možno je to tým, že ja sa do neho očividne celkom dobre triafam. Tiež oceňujem, že do cieľa sa podarilo dostať viacerým tímom a súboj bol až skoro do konca napínavý. Neviem, či máte tak dobrý odhad na obťažnosť, alebo šťastie, ale za mňa ideálne nastavenie :)