silhouette

Web UX

Zpět na seznam vláken


RM
Rychlý mouchy #1 10. 11. 2019 16:58

Nějak mi tu chybělo vlákno pro poznámky k novému webu ;) Některé aspekty webu by totiž chtělo ještě trochu odladit…

Momentálně mám trochu výhrady ke stránce s podrobnými výsledky. Na mobilu to musí asi fungovat dobře, ale na počítači je to děs. Scrollbar je někde daleko dole a horizontální kolečko moje myš nevlastní, takže podívat se na časy dalších stanovišť je fakt porod…


ÚT
Ústřední topení #2 10. 11. 2019 17:22

[1] Mi funguje kliknout do tabulky a pak se posouvat pomocí šipek.


Org
Organizátoři (Mila Votradovec) #3 10. 11. 2019 17:26

[1] Díky za připomínku. Aktuálně mě nenapadá, jak to vyřešit, moje use casy jsou následující:

  • mobil (ok)
  • notebook s trackpadem (ok)
  • monitor s klávesnicí, kde tabulkou hýbám šipkama (trochu otrava, ale ok)

Pokud máš tip na řešení, budeme moc rádi, klidně můžeš rovnou i pull request (repo předáme na vyžádání).


SV
Spící Volové #4 10. 11. 2019 17:37

Bylo by fajn, kdyby aspoň první řádek s čísly šifer a první sloupec se jmény týmů zůstaly ukotvené a posouval se jen obsah s časy. (Zopakovaný řádek s čísly šifer po 100 nebo kolika řádcích to fakt nevytrhne.) Takhle, když se posunu někam doprostřed tabulky, jsem ztracená a musím pořád scrollovat zpět doleva a nahoru, abych zjistila, ke které šifře a kterému týmu ten který čas patří… (Dita)


RM
Rychlý mouchy #5 10. 11. 2019 18:06

A jo, šipky mě nenapadly… No ale souhlasím s Ditou, že ukotvit hlavičky by nebylo marný :)

Jinak mě štve ještě jedna věc, jen jsem na to zapomněl – na stránce fóra není link na přihlášení, takže se člověk musí vždycky proklikávat přes homepage…

Věšák


A
Absolutno #6 10. 11. 2019 18:40

A jo, šipky mě nenapadly… No ale souhlasím s Ditou, že ukotvit hlavičky by nebylo marný :)

Jinak mě štve ještě jedna věc, jen jsem na to zapomněl – na stránce fóra není link na přihlášení, takže se člověk musí vždycky proklikávat přes homepage…

Věšák

+1. Nemluvě o tom, že doba platnosti přihlášení není moc dlouhá, tak zatím na každý příspěvek jsem se dnes musel přihlašovat znovu. Ještě mini bug report: v logu je políčko na číslo ročníku prázdné.


A
Absolutno #7 10. 11. 2019 18:41

A nebylo by marné mít políčko na volitelné jméno přispěvatele, ať nemusíme psát (Vašek).


P
Petr #8 10. 11. 2019 19:24

Pokud máš tip na řešení, budeme moc rádi, klidně můžeš rovnou i pull request (repo předáme na vyžádání).

Na mojem monitoru zabírá tabulka na šířku cca 913 pixelů z cca 1912, což je méně než polovina. Kdyby mohla být tabulka odhadem o 500 pixelů širší, pořešilo by to problém u 80 procent uživatelů. Otázka je, jestli to v tom designu jde :-)


K
kyBORGové #9 10. 11. 2019 22:32

[3]

http://www.fi­xedheadertable­.com/

Kaja ;)


RM
Rychlý mouchy #10 11. 11. 2019 12:48

Jo a když už jsme tak u toho přihlašování – vytvoření příspěvku je vázané na přihlášení, každý příspěvek má tudíž k sobě konkrét­ní tým jako autora – tak co takhle přidat možnost úpravy vlastního příspěvku? :) Třeba by se tu pak neobjevovaly příspěvky obsahující jen „(Věšák)“


K
kafe #11 11. 11. 2019 12:56

Na mojem monitoru zabírá tabulka na šířku cca 913 pixelů z cca 1912, což je méně než polovina.

Jo, tohle mě irituje nejvíc. Je ovšem teď taková doba webdesignu, že vlastní obsah musí být uzoučká nudle uprostřed mého velikého monitoru, aby se do ní pěkně mohlo všechno nevejít – ale zato máme kolem krásně široké prázdné okraje. TMOU v tomto jen následuje moderní trendy… (Yeti)


C
coredump #12 11. 11. 2019 13:28

Já bych poprosil větší dobu přihlášení. Přišel jsem teď z oběda (tak max. 2 hodiny neaktivity) a odhlásilo mě to.

A pak když se v seznamu vláken tučně objevují ty, které mají příspěvek, který jsem ještě nečetl, tak by klik na to vlákno mohl přímo skočit na ten nepřečtený, nebo ještě lépe ty nepřečtené nějak zvýraznit.

A nakopírovat ikonky týmů ze staré verze fóra :-)

Díky,

  • Yenya

K
kafe #13 11. 11. 2019 13:46

ty nepřečtené nějak zvýraznit.

Kupříkladu tučným datem a časem příspěvku… (Yeti)


C
coredump #14 11. 11. 2019 14:04

No dobře, jsem slepý. Díky. Ehhh, co to melu, z hlediska hentoho UX je to přece i tak špatně, pokud to tam je, ale hloupý uživatel si toho nevšimne, no né? -Yenya


NM
Nočný motýľ #15 12. 11. 2019 15:35

Na mobile (Chrome na Androide; na výšku) sa inštrukcie k diskusii (pod tlačítkom „Vytvořit“) nezalomia na skutočnú šírku obrazovky a nedajú sa scrollovať do strany – polovica inštrukcií nie je vidieť.

No a samozrejme, keď mám monitor široký 2560 px, tak tých 1008 px široký biely pruh v ktorom je celá stránka (bez menu) je dosť plýtvanie miestom.


RM
Rychlý mouchy #16 13. 11. 2019 14:00

Hnidopišský přispěvek: Hláška, kterou dostanu, když sem nic nenapíšu, zní: „Vyplňte, prosím, obsah prvního příspěvku“… Ale já přece nepíšu první příspěvek. ;) (Věšák)


FK
Fernety Kadla #17 13. 11. 2019 17:00

[1] Díky za připomínku. Aktuálně mě nenapadá, jak to vyřešit, moje use casy jsou následující:

  • mobil (ok)
  • notebook s trackpadem (ok)
  • monitor s klávesnicí, kde tabulkou hýbám šipkama (trochu otrava, ale ok)

Pokud máš tip na řešení, budeme moc rádi, klidně můžeš rovnou i pull request (repo předáme na vyžádání).

Co třídě datagrid zmenšit písmo? S font-size: 10px se výsledkovka vejde i při rozlišení obrazovky 1600×900.


A
Absolutno #18 16. 11. 2019 12:56

Mně ještě přijde suboptimální, že ten obrázek s městem je půlmegabajtové PNG. Taky se mi z nějakého důvodu sem tam obnovuje, i když se mi nepodařilo zpozorovat žádný rozdíl (zase tolik jsem tomu ale nevěnoval). Podle složitosti odhaduji, že v plain SVG po odstranění všech zbytečných prvků by mohl mít řádem 10 kB.


Org
Organizátoři (Mila Votradovec) #19 31. 8. 2020 14:33

Tady nechávám rozepsaný příspěvek od 10:16, aby bylo vidět, že už se to neodhlašuje :-)


BVU
Borci v uvozovkách (Richard) #20 10. 11. 2020 03:38

Zatímco na mobilu vidím (přesněji řečeno, mohu vidět, viz níže) celou tabulku s pořadím (všechny sloupce) na desktopu (Windows+Chrome) končí tabulka sloupcem s 11. šifrou, přestože je v okně prohlížeče ještě hromada místa.

A aby to nebylo málo, na mobilu sice vidím celou tabulku, ale vzhledem k tomu, že se mi pořád do náhledu posouvá sloupec s názvy týmů, který zabere téměř celou plochu náhledu, vidím příchody max. tak na jednu šifru a nějaké větší zkoumání je v podstatě nemožné.


K
kafe (Yeti) #21 10. 11. 2020 12:07

[20] +1!

(vykřičník dle nátury interpretujte jako interpunkci nebo matematický symbol, obojí je přípustné)


Ž
Želvonohý (Petr) #22 12. 11. 2023 23:32

Jinak mě štve ještě jedna věc, jen jsem na to zapomněl – na stránce fóra není link na přihlášení, takže se člověk musí vždycky proklikávat přes homepage…

O čtyři roky později připomínám a moc prosím o změnu. Hlavně na mobilu by moc pomohlo, kdyby byl přihlašovací box (nebo aspoň přímý link na přihlašovací stránku) přímo na stránce s přehledem diskuzí. Díky moc!


Org
Organizátoři (Jan Drábek) #23 9. 1. 2024 10:15

[22] Bohužel to je problematické… Fórum má vlákna buď vázané na ročník nebo obecně. Přihlašování týmů je ale per ročník.

Odkaz by tedy šlo přidat jen do konkrétních vláken svázaných s ročníkem. Jinde prostě není jasné kam odkázat.