silhouette

14: HVĚZDA

TMOU -1

Zpět na seznam vláken


Org
Organizátoři (Mila Votradovec) #1 7. 11. 2020 00:49

Diskuse o šifře Hvězda.


ZN
Zadek nenakrájíš! (Bratr) #2 7. 11. 2020 22:48

Bohužel spíše negativní dojem. Kvůli separátnímu luštění hvězdu tisknul, stříhal a sestavoval (a velmi nahlas u toho nadával) jeden člen týmu, ostatní pomoct nemohli a nezbylo jim než se věnovat bonusům. Výsledná hvězda je sice hezká, ale to sestavování to byl fakt pain. Cestování po hranách už jsme stihli jenom zkusit, ale myslím že ani s další hodinou navíc bych to nedal – nepřišlo mi to zrovna dvakrát jednoznačné. Taky mi přišla ta cesta ukrutně dlouhá. A šedé hrany jsme nejprve interpretovali jako hrany na pomezí dvou barev (což se pravda brzy rozbilo).


P
Přizdisráči (Dero) #3 8. 11. 2020 12:29

Když jsme ji luštili na hře, udělali jsme pár školáckých chyb a trvalo nám změřit „ty správné“ délky a všimnout si, že vždy v každém mezipísmenném sledu jsou právě tři šedé dílky, takže jsme na šifře zkysli zbytečně dlouho. Ale je to skvělá šifra, klobouček autorovi, rozhodně jeden z highlightů hry!


C1R
C 13a Rozsviť světla (NnqJirka) #4 8. 11. 2020 17:50

Za nás jednoznačně nejlepší šifra hry.

Samozřejmě tomu pomohlo i to, že jsme ji vyluštili chvíli před koncem. Těch deset minut, kdy jsme měli jen mezitajenku a čas ubíhal sakramentsky rychle a my jsme se snažili interpretovat řešení rovnou jako Kometu a procházeli se po mapě, co jiného hvězdného na K by to mohlo být…Napětí by se dalo krájet… Když nám došlo, že to není celá informace z šifry…Hned jsme poznali, že jsme nepoužili barvy a že jsou tři, ale chvíli zabralo přiřazení písmenka, a pak opakovat to mechanické skákání s rychle odbíjejícím časem a bez chyb. Co si budeme povídat, u XX už jsme klikali do mapy…


PZ
Pralinky zvlášť (Ondra) #5 9. 11. 2020 16:52

Tak schválně komu také vyšlo SOJUZ ? (akorát interpretace začínající na „k“ je pak mimo dosah)

Barva mezidílků se totiž dá (kromě 5 případů určit) z přilehlých barevných dílků na principu parity (z vrcholu vede stejná barva, jako po které jsem do vrcholu přišel)