silhouette

PODĚKOVÁNI

TMOU 21

Zpět na seznam vláken


AS
Albert Stallone #1 10. 11. 2019 12:09

Díky všem orgům za propracovaný a náročný ročník. Luštění jsme si užívali, přesuny daly zabrat, z šifer bych vyzdvihnul Mistra (doposud jsem netušil, že na té slavné kresbě je ztopořený úd), úchvatné provedení šifry v Lesním Hluboké, třístupňové využití magnetické šifry, i analytické rozbory typu Maštěné ředkvičky a fraktálový strom binárních kódování. Jediná vada na jeho kráse byla, že jsme nedošli (jinak řečeno, snesl bych, kdyby třináctka odkazovala rovnou na patnáctku:) Čímž nenamítám nic proti čtrnácté šifře, kromě časového stresu :) :) :)


M
MurmaŇi #2 10. 11. 2019 19:27

Děkujeme organizátorům za skvělou hru, zejména magnetická šifra a galerie na zámečku nás potěšily. „Užili“ jsme si i tradiční zákys, letos na Devíti křížích, kde morálka klesala díky zimě a opět povyskočila vyřešením těsně před podáním žádosti o nápovědu. Trochu nás překvapilo, že šifry následující po galerii byly pro nás dost snadné a nebýt nemoci, vyzvedli bychom si i devátou šifru. Místo toho jsme upřednostnili právě přijíždějící autobus.

A teď prosba orgům. Pokud vám zbyla nějaká vajíčka a neupotřebíte je jinak, mohli bychom poprosit o jejich věnování pro pionýrský oddíl Černý delfín? Když tak pište na e-mail mrajecky na email puntik cz

Ještě jednou díky za hru


R
Rozmlžítko #3 10. 11. 2019 22:33

Díky moc organizátorům za velmi povedenou hru, podle mě nejlepší ročník z těch několika, co pamatuji (tj Tmou 3,6,8,10,14,20 :). Až do 11. šifry včetně se nám šifry velmi líbily, z každé jsme odcházeli s dobrým pocitem, že tato šifra byla v něčem hezká a elegantní.. Připadaly mi skvěle odladěné, jednotlivé kroky se dobře potvrzovaly, a ještě bylo zábavné je luštit. Nejlepší za mě – myší šífry, DaVinciho bráchové, kulečníkové koule, pětistránkové maštěné ředkvičky. Pořád jsem s obavami vyhlížela tradiční Tmоu pracně nudnou šifru typu „od začátku je jasné co s tím, jen je potřeba nezábavně hodinu zkoušet stovky možností, nebo zkoušet něco pořád dokola než v tom konečně neuděláme chybu“ a taková nepřišla, díky velmi za to!! Velmi jsem si užila terén – hlasuji pro zachování trendu více terénu do příštích her, baví mě o dost víc luštit a chodit v přírodě, než ve městě na chodníku.. Lávky na modré byly skvělé! Přesun autobusem mi vůbec nevadil a jsem ochotná tuto cenu za terén platit, ale je fakt, že my jsme zpátky z Vohančic jeli linkovým autobusem sami, takže jsme se nemačkali. Eva


C
coredump #4 11. 11. 2019 11:04

Letošní ročník z mého pohledu je jeden z nejpovedenějších za poslední dobu. Ze zážitkového hlediska určitě vede galerie. Ale z trasy a většiny z těch 11 šifer co jsme viděli mám pozitivní dojem. -Yenya


TAP
Triky a povery #5 11. 11. 2019 13:05

Děkuji orgům za super zážitek. Letošní šifry byly parádní, jak nápadem, tak provedením. Přesun dobře zvolený a terén … na to říkám jen houšť, takový mám rád. ;)


P
Přizdisráči #6 11. 11. 2019 16:15

Větší houšť terénu už za mě prosím ne. Chápu že když jste skončili v Braníškově, tak máte pocit že by to mohlo být ještě malinko ostřejší. Vím že tmou bývá terénně občas náročná a rád si při hře trochu zanadávám že je to furt na nějakou kótu nebo kopec, ale ve skutečnosti je to zpětně super, protože to podporuje pocit že to nebylo zadarmo :) Ale letos jsme celkem ušli asi 35km a když v Dominu vyšel Bačkovec, tak jsem si říkal že už je to opravdu trochu hodně… (Mrož)


PK
Proudoví krtci #7 11. 11. 2019 19:16

Děkujeme také za skvělou Tmou, snad mohu napsat i za celý tým, že šifry nás moc bavily a dobrodružnou trasu jsme si užili. Díky! (Vítek)


PZ
Pralinky zvlášť #8 13. 11. 2019 01:06

Větší houšť terénu už za mě prosím ne. Chápu že když jste skončili v Braníškově, tak máte pocit že by to mohlo být ještě malinko ostřejší. Vím že tmou bývá terénně občas náročná a rád si při hře trochu zanadávám že je to furt na nějakou kótu nebo kopec, ale ve skutečnosti je to zpětně super, protože to podporuje pocit že to nebylo zadarmo :) Ale letos jsme celkem ušli asi 35km a když v Dominu vyšel Bačkovec, tak jsem si říkal že už je to opravdu trochu hodně… (Mrož)

Když jsme skončili v Braníškově, tak máme pocit, že nás zařadili do rychlého výsadku uprostřed Sahary bez kapky vody, aby se nám následně řehtali do vysílačky. S houští terénu to nemá co do činění. Neodbytně se vkrádá myšlenka, jestli by podobné taškařice nemohla dělat spíš menší šifrovačka, než Tmou. Houšť terénu stejně jako nehoušť snáším dobře a líbí se mi možnost, když se mají různé ročníky různé pojetí. Houšť terénu je OK, končení v Braníškově ne.

Síba


PZ
Pralinky zvlášť #9 13. 11. 2019 20:28

A mimo podobných malicherností se i já přidávám k díkům. Jak Tmou patřívá k tomu nejlepšímu, tak tahle z nich ještě vyčnívá. Nebylo tam snad nic o čem bych řekl, že se mi to vyloženě nelíbilo. Výhrady, co bych k něčemu měl, jsou celkem drobnosti, vesměs takové ty věci pro efekt. Toho, co mne naopak vyloženě nadchlo, bylo přehršel. Škoda, že jsme toho neviděli víc.

Síba


FK
Fernety Kadla #10 14. 11. 2019 08:41

Taky se chci připojit k poděkování za hru.

Tmou nás vždycky vypráská. Z velkých šifrovaček, na které chodíme, s odstupem nejvíc. Nevím, jestli to je zimou, tmou, neznalostí Brna nebo naším mindrákem z beznápovědového systému, ale je to tak.

I když jsme letos párkrát brblali („tvl, ten los nevyhrává, tak podruhý už tam nejdu!“, „no teda, že zrovna pod křížky je hospoda s číslem, to je trojan jako prase“, „proč píšou, že máme nakrmit všechny myši současně, když ty cesty pak vyjdou různě dlouhý?“), zpětně i tyhle momenty hodnotíme jako naše faily („jak je možné, že jsme neověřili nejjednodušší hypotézu, tj.podívat se rovnou pod hodiny?“, „proč jsme si dál sveřepě komplikovali interpretaci zadání, když jsme už našli validní argumenty, že cesty nemůžou být stejně dlouhé?“).

Ale víc převažovalo (aspoň u mě) nadšení ze hry – pestrý start a super systém pro jeho opuštění, myši se sýry, skvělá 4ka, vizuálně nejhezčí šifra pod Sluncem na 5ce, dobrodružné přesuny po lávkách… A když jsem si pak doma dolušťoval, vlastně se mi líbilo téměř všechno.

Takže..rány se ještě nezahojily, ale už teď se těšíme, až se za rok přijedeme nechat vypráskat zas :).

Sváťa


NT
Název týmu: #11 14. 11. 2019 13:58

Zruda z Názvu týmu: se též připojuje s poděkováním za hru.

Letos nám to šlo. Nikde nebyl mimořádný zásek a když jsme už někde byli delší dobu, bylo to hlavně kvůli únavě a nikoliv kvůli nepochopení. Až na ten přesun autobusem a z toho vyplývající terénní část to bylo vynikající. Vlastně snad všechny šifry byly vynikající. Nikde nebylo vyloženě slabé místo.

Šifru č. 4 považuji za sebe za nejlepší z tohoto ročníku (došli jsme na 12). S nějakým pozorováním, které nás posunulo o krůček dál, přišel snad každý z týmu. Šifra 10, kde se uplatnilo „všechno a nic“, byla taky výborná. A pětka? Šifra sice triviální, ale nádherně provedená. Jen je škoda, že se té obrázky vytvořené abecedy nedalo využít víc. Když jsem přišel na to, že jednotlivé obrazy kódují různá písmena, říkal jsem si, jak se vytvoří „y“. Než jsem došel k Malému princi.

I ten terén jako takový mi nevadil. Bylo to sice kopcovaté až běda, ale nic moc extrémního. Jen teda ta vzdálenost od Brna… A přechody přes klády…


C
Chlýftým #12 15. 11. 2019 11:24

Letos jsme došli jen na devítku, což je jeden z našich horších výsledků za poslední TMOU, ale ze hry si odnáším mnohem lepší dojem než posledně – šifry byly různorodější, dobře odladěné, nemusely být přizpůsobené tomu, že hraje 400 týmů a celkově mi/nám přinesly celkem dost zábavy. I ten zásek byl vlastně fajn. Líbila se mi trasa, ač terén moc nemusím (jen bych mluvil jinak, kdybychom to došli) – příště zase trochu víc města, prosím. Každopádně děkuju. Na takovou hru přijdu vždycky rád. (Aleš)